Filmové novinky v CINEMAX – 25. máj 2017

Nový týždeň prináša do kín 3 filmy na veľkej tanečnej vlne. Tento týždeň nastáva celkom zaujímavá situácia, kedy sa do kín dostávajú otec a dcéra, avšak každý v inom filme. V pokračovaní Pirátov z Karibiku sa predstaví Johny Depp, vo filme Tanečnica jeho dcéra Lily-Rose Depp.

Tanečnica (La Danseuse)

Životopisná dráma prináša zrod aj pád tanečnice, ktorá si získala srdcia celej generácie. Loie Fuller sa narodila v nenápadnej farmárskej rodine na Stredozápade. Už ako malá v sebe objavila vášeň pre tancovanie, no vtedy ešte nikto netušil, aký talent sa v nej skrýva. Z koníčka sa postupne stala práca a Loie sa postupne pretancovala až na tanečný vrchol. Na vrchole slávy mala mnoho obdivovateľov, aj v kruhoch slávnych. Tancovanie mala na prvom mieste, hoci tým trpelo jej zdravie. V tej dobe sa spoznala s ctižiadostivou mladou tanečnicou Isadorou Duncan a to bol jej začiatok pádu.

VIAC:  Čo ak...?

Polina

Na tanečnej vlne ešte chvíľu ostaneme. Aj druhá filmová novinka je dráma, ktorá je plná tanca. Polina už odmalička trénuje, aby sa stala tanečnicou. Jej učiteľ – profesor Bojinský – je neobmäkčiteľný perfekcionista a Polinu doslova driluje na dráhu ruskej baletky. Jedného dňa sa Polina zúčastní predstavenia moderného výrazového tanca a to jej zmení život. Rozhodne sa zmeniť smerovanie – odchádza do Francúzska a pod taktovkou novej učiteľky Lirii Elsaj sa učí ďalej. Aj napriek enormnej snahe (ba až posadnutosti) sa Polina nevie presadiť ako tanečnica. Preto zúfalá odchádza do Antverp, kde pracuje ako servírka. Napriek tomu stále žije tancom a hľadá vlastný spôsob vyjadrenia.

Dráma bola natočená podľa románovej predlohy Bastiana Vivésa.

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta (Pirates od the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)

VIAC:  Čo ak...?

Johny Depp sa po piatykrát vracia ako legendárny smoliarsky pirát Jack Sparrow. Stáť bude proti mocnému Salazarovi, ktorý sa rozhodol vyhladiť všetkých pirátov. To sa týka samozrejme aj Jacka, a preto spolu s Willom, astronómkou Carin, tvrdohlavým Henrym a ďalšími pirátmi musia Salazara nejako zastaviť. Ale ľahšie sa to povie ako urobí. Kapitán Salazar je totiž mŕtvy a vedie posádku duchov. Zastaviť ich môže len bájny Poseidonov trojzubec.

Všetky filmy majú premiéru 25. mája 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.