Filmové novinky v CINEMAX – 25. týždeň

Prinášame Vám prehľad filmových noviniek v 25. týždni.

Deň nezávislosti: Nový útok (Independence Day: Resurgence)

Katastrofický sci-fi film Deň nezávislosti sa dočkal pokračovania.

Vedeli sme, že sa raz vrátia. Nahnevali sme ich, urazili. Mimozemskí nepriatelia sa teraz vracajú, oveľa nebezpečnejší ako predtým. A chcú sa pomstiť. Ale ani my, ľudia sme nezaháľali. Ukoristené technológie sme skúmali, analyzovali sme správanie a stratégie nepriateľa.

Blíži sa boj na život a na smrť.  Vyhrá vyspelá mimozemská technológia alebo ľudský dôvtip?

Na filme pracoval režisér prvého filmu – Roland Emmerich. Vo filme sú herci z prvého filmu – Jeff Goldblum a Bill Pullman, no boli angažovaní aj nováčikovia – Liam Hemsworth a Charlotte Gainsbourg (Melancholia).

Komúna (Kollektivet)

Dánska dráma s prvkami komédie prináša svedectvo hroziaceho konca.  Dej je zasadený do 70. rokov minulého storočia v Dánsku. Hlavnými hrdinami sú Erik, Anna a ich dcéra Freja, ktorí sa snažia žiť v autentickej komúne plnej vzájomnosti a radovánok. Idylka sa začína rozpadať, keď sa k rodine nasťahuje Erikova milenka. Prežijú krízu?

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Prázdniny All Exclusive (All Gone South aka Babysitting 2)

Ľahká letná komédia plná gagov a vtipných situácii. Film je v štýle „Found Footage“ – na pláži v Brazílii bola nájdená selfie tyč s kamerou a tá „dokumentuje“  prázdniny zvláštnej skupinky Európanov. Všetko to začína ako obyčajná dovolenka, kde chce Franck požiadať svoju snúbenicu o ruku. Avšak, dovolenka sa rýchlo mení na sériu katastrof. Tešiť sa môžete na pavúka v trenírkach či drzú babičku na elektrickom vozíku.

Vo filme hrá otca snúbenice komik Christian Clavier, známy z filmov Asterix a Obelix, Návštevníci.

Ratchet a Clank: Strážcovia Galaxie (Ratchet a Clank)

Ďalšou novinkou je animovaná komédia Ratchet a Clank. Lišiak Ratchet a robot Clank nie sú typickí hrdinovia. Avšak, keď nájdu nebezpečné zbrane, ktoré by poľahky zničili celú planétu, musia sa spojiť s profesionálnymi hrdinami – sú to Galaktickí Strážcovia. Na ceste za záchranou galaxie sa Ratchet a Clank dozvedajú nielen o tom ako sa zachraňuje svet, ale aj o dôležitosti priateľstva.

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Všetko čo mám rád (Obnovená digitálna premiéra)

Československá psychologická dráma „Všetko čo mám rád“ nie je žiadnou novinkou. Existuje už takmer štvrťstoročie. Teraz sa dočkal digitálneho obnovenia a smeruje do kín opäť.

Dej zachytáva život 38-ročného Tomáša, na ktorého sa problémy valia z každej strany. Opakovane ho s malichernými problémami konfrontuje bývala žena, cez hlavu mu prerastá dospievajúci syn a pomoc by potrebovali aj jeho postarší rodičia. Tomáš vidí útek ako jediné riešenie svojej životnej situácie, preto uteká preč aj s mladou Angličankou.

Vo filme účinkujú známe herecké mená – Zdena Studenková, Jiří Menzel, Juraj Nvota. Film je považovaný za najlepší slovenský film roku 1992.

Všetky filmy majú premiéru 23. júna 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Ridley Scott nám predstavuje Raised by Wolves

Ridley Scott, legendárny režisér, známy najmä vďaka Blade Runnerovi alebo Votrelcovi a scenárista Aaron Guzikowski …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.