Filmové novinky v CINEMAX – 25. týždeň

Prinášame Vám prehľad filmových noviniek v 25. týždni.

Deň nezávislosti: Nový útok (Independence Day: Resurgence)

Katastrofický sci-fi film Deň nezávislosti sa dočkal pokračovania.

Vedeli sme, že sa raz vrátia. Nahnevali sme ich, urazili. Mimozemskí nepriatelia sa teraz vracajú, oveľa nebezpečnejší ako predtým. A chcú sa pomstiť. Ale ani my, ľudia sme nezaháľali. Ukoristené technológie sme skúmali, analyzovali sme správanie a stratégie nepriateľa.

Blíži sa boj na život a na smrť.  Vyhrá vyspelá mimozemská technológia alebo ľudský dôvtip?

Na filme pracoval režisér prvého filmu – Roland Emmerich. Vo filme sú herci z prvého filmu – Jeff Goldblum a Bill Pullman, no boli angažovaní aj nováčikovia – Liam Hemsworth a Charlotte Gainsbourg (Melancholia).

Komúna (Kollektivet)

Dánska dráma s prvkami komédie prináša svedectvo hroziaceho konca.  Dej je zasadený do 70. rokov minulého storočia v Dánsku. Hlavnými hrdinami sú Erik, Anna a ich dcéra Freja, ktorí sa snažia žiť v autentickej komúne plnej vzájomnosti a radovánok. Idylka sa začína rozpadať, keď sa k rodine nasťahuje Erikova milenka. Prežijú krízu?

VIAC:  Čo ak...?

Prázdniny All Exclusive (All Gone South aka Babysitting 2)

Ľahká letná komédia plná gagov a vtipných situácii. Film je v štýle „Found Footage“ – na pláži v Brazílii bola nájdená selfie tyč s kamerou a tá „dokumentuje“  prázdniny zvláštnej skupinky Európanov. Všetko to začína ako obyčajná dovolenka, kde chce Franck požiadať svoju snúbenicu o ruku. Avšak, dovolenka sa rýchlo mení na sériu katastrof. Tešiť sa môžete na pavúka v trenírkach či drzú babičku na elektrickom vozíku.

Vo filme hrá otca snúbenice komik Christian Clavier, známy z filmov Asterix a Obelix, Návštevníci.

Ratchet a Clank: Strážcovia Galaxie (Ratchet a Clank)

Ďalšou novinkou je animovaná komédia Ratchet a Clank. Lišiak Ratchet a robot Clank nie sú typickí hrdinovia. Avšak, keď nájdu nebezpečné zbrane, ktoré by poľahky zničili celú planétu, musia sa spojiť s profesionálnymi hrdinami – sú to Galaktickí Strážcovia. Na ceste za záchranou galaxie sa Ratchet a Clank dozvedajú nielen o tom ako sa zachraňuje svet, ale aj o dôležitosti priateľstva.

VIAC:  Čo ak...?

Všetko čo mám rád (Obnovená digitálna premiéra)

Československá psychologická dráma „Všetko čo mám rád“ nie je žiadnou novinkou. Existuje už takmer štvrťstoročie. Teraz sa dočkal digitálneho obnovenia a smeruje do kín opäť.

Dej zachytáva život 38-ročného Tomáša, na ktorého sa problémy valia z každej strany. Opakovane ho s malichernými problémami konfrontuje bývala žena, cez hlavu mu prerastá dospievajúci syn a pomoc by potrebovali aj jeho postarší rodičia. Tomáš vidí útek ako jediné riešenie svojej životnej situácie, preto uteká preč aj s mladou Angličankou.

Vo filme účinkujú známe herecké mená – Zdena Studenková, Jiří Menzel, Juraj Nvota. Film je považovaný za najlepší slovenský film roku 1992.

Všetky filmy majú premiéru 23. júna 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.