Filmové novinky v CINEMAX – 26. apríl 2018

Marvel Studios nás 10 rokov pripravovali na túto chvíľu. A teraz sme len krôčik od „Nekonečnej vojny“! Okrem dlho očakávanej marvelovky sa do kín dostáva (ak dobre počítam) ďalších desať filmov.

Avengers: Nekonečná vojna (Avengers: Infinity war)

Diabolský vládca Thanos plánuje získať kamene nekonečna a ovládnuť celý vesmír. To však superhrdinovia nemôžu dovoliť! Iron Man, Captain America, Black Panther, Spiderman, Thor, Star Lord a ďalší spoja sily, aby zastavili Thanosa.

Až na dno (Submergence)

Keď sa v Normandii náhodou stretnú tajný agent a podmorská biologička Danielle, ich cesty sa na chvíľu spoja a vznikne medzi nimi silné puto. Obaja vedia, že ich čas je veľmi limitovaný a po odlúčení nastane neistota – či sa vôbec niekedy ešte uvidia. Tajný agent odchádza na nebezpečnú misiu do Afriky, kde padá do zajatia a biologička sa stáva dobrovoľným väzňom na palube výskumného plavidla. Životy „malých“ ľudí sú nenápadne prepojené s veľkými globálnymi udalosťami.

Dve nevesty a jedna svadba

Nová česká komédia od Tomáša Svobodu zachytáva životy dvoch sestrier. Jedna sestra- Marie – je typická mestská single lady. Vo vzťahoch mala šťastie zatiaľ len na hlupákov. Jej sestra Karolína je šťastne zasnúbená a plánuje svadbu. A tak ju Marie ide navštíviť. Doma stretáva svoju dávnu lásku Jiřího a hneď je obom jasné, že eštemedzi nimi nie je koniec. Má to malý háčik – Jiří je teraz snúbencom jej sestry!

Blokoti (Blockers)

Rodičia sa prostredníctvom náhodne zachytenej komunikácie medzi dcérami dozvedia, že dievčatá – či skôr z ich pohľadu dievčatká – sa dohodli, že prídu o panenstvo. Starostliví otcovia sa vydávajú na maturitný ples za svojimi dcérami, aby im nejako dohovorili, že ešte majú čas. Počujete, ako bláznivo to znie? V tejto komédii sa v hlavnej úlohe predstaví napr. wrestler John Cena.

Abrakadabra (Abracadabra)

Hlavná hrdinka Carmen je ženou v domácnosti. Vychováva svoju dcéru v tínedžerskom veku a svojho manžela Carlosa – milovníka futbalu a stavbára. Rodina sa spolu zúčastňuje svadby a Carlos spôsobí zahanbujúcu udalosť. V priebehu večera to nie je jediná Carlosová vylomenina. Carlos provokuje kúzelníka a to dovtedy, kým ho kúzelník nezavolá na javisko. Nejakým kúzlom sa do Carlosovho tela dostáva duch iného muža a čo sa stane potom, je jedna veľká španielska komédia!

Máme pápeža (Habemus papam!)

Bláznivá taliansko-francúzska komédia nás privádza do Vatikánu do roku 2011, kedy prebieha voľba pápeža. Po víťaznom vyhlásení: Habemus papam! Však nikto nevychádza na balkón. Nový pápež neunáša ťažobu svojej zodpovednosti a preto mu nájdu psychoanalytika, ktorý mu pomôže so zvládaním novej situácie.

Niekto to rád zahalené (Cherchez la femme)

Francúzska komédia odhaľuje vzťah Armanda a Leily. Sú študenti politológie a tvoria šťastný pár. Ich vzťah je harmonický, kým sa nevráti Leilin brat z dlhodobého pobytu v Jemene. On je proti ich vzťahu a snaží sa ich rozdeliť. Je to bláznivé, ale aby sa zaľúbenci stretli, musí si Arman obliecť nikáb.

Profesori zločinu: Masterclass (Smetto quando voglio)

Pietro je slušný mladý muž, ktorý má naplánované ciele v osobnom aj profesijnom živote. Pracuje na univerzite a verí, že jeho zmluva bude predĺžená. No mýli sa – jeho miesto je úplne zrušené. Pietro a pár ďalších kolegov sa ocitajú v náročnej životnej situácii. A ako sa z takejto situácie dostať najrýchlejšie? Prostredníctvom geniálneho nápadu – Pietro a kolegovia vynájdu rýchlu drogu!

Ľavou vpred (Vorwarts immer!)

Pomaly sa blíži pád železnej opony. Cítia to už aj v berlínskom divadle, kde nacvičujú satirické hry. Herec Otto Wolf sa vďaka vieryhodným rekvizitám podobá na generálneho tajomníka komunistickej strany. Ottova podoba sa stane jeho záchranou, resp. záchranou jeho dcéry. Ottova dcéra sa zapája do demonštrácií, ktoré plánuje komunistická strana krvavo zastaviť. Aby sa tak nestalo, musí Otto zahrať svoju úlohu veľmi presvedčivo. V tejto bláznivej komédii sa udeje naozaj všeličo!

Ženou z božej vôle (Die gottliche Ordnung)

Nora je mladá žena v domácnosti. Má manžela a dve deti, žije si jednoduchý dedinský život. Až do chvíle, kým sa nerozhodne, že začne presadzovať hlasovacie právo pre ženy. Jej nápad narúša nielen rodinný, ale aj dedinský pokoj.

Tom of Finland

Vyznamenaný fínsky dôstojník Touko Laaksonen po návrate z druhej svetovej vojny do svojej domoviny zisťuje, že ani mier nie je výhra. Pre neho osobne mier nenastal. Spoločnosť núti navrátilcov z vojny oženiť sa a mať deti. Touko je gay a odmieta sa prispôsobiť spoločenskému tlaku. Svoju orientáciu vyjadruje prostredníctvom umenia. Táto životopisná dráma vznikla na základe skutočných udalostí.

Všetky filmy majú premiéru 26. apríla 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V sobotu náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.