Filmové novinky v CINEMAX – 26. týždeň

Prinášame pravidelný krátky prehľad noviniek v kinách.

Schneider vs. Bax (Schneider vs. Bax)

Nájomný vrah Schneider má narodeniny. So svojou manželkou ich plánujú osláviť, lenže dostáva kšeft a pretože biznis je biznis, ide najskôr vyriešiť pracovné záležitosti. Manželke sľubuje, že sa doobeda vráti z akcie. Schneiderovým cieľom má byť spisovateľ Ramon Bax. Samozrejme, nič nejde podľa plánu a Schneider je účastníkom bizardných náhod a nesprávnych načasovaní. Film, ktorý spočiatku vyznieva ako thriller je skôr temným škodoradostným filmom.

Oslnení slnkom (The Bigger Splash)

Slávna rocková hviezda Marianne (Tilda Swinton – známa z filmu Narnia: Lev, šatník a čarodejnica) prišla o hlas a musela absolvovať operáciu hlasiviek. Po zákroku chce prežiť obyčajnú pokojnú dovolenku so svojim mladším partnerom Paulom (Matthias Schoenaerts – známy napr. z filmu Dánske dievča). Lenivá idylka na slnečnom talianskom ostrove je narušená vo chvíli, keď sa stretne so svojim starým známym – starým priateľom a milencom (Ralph Fiennes – Schindlerov zoznam, Spectre). Harry je na ostrove so svojou mladou dcérou Penelope (Dakota Johnson – Päťdesiat odtieňov sivej).

Táto neobvyklá štvorica si spočiatku užíva krásy talianskeho ostrova a vidieka, postupne sa však medzi nich vkráda napätie, ktoré spôsobuje ich spoločná minulosť. V zdanlivých priateľoch sa prebúdzajú ich temné vlastnosti – nedôvera, žiarlivosť, podozrievavosť… Malé rozkoly medzi nimi naznačujú, že sa schyľuje k veľkej tragédii.

Predtým ako som ťa poznala (Me Before You)

Poslednou tohto týždňovou novinkou je romantický film Predtým ako som ťa poznala. Filmová adaptácia knihy Jojo Moyesovej mieri do kín s hviezdnym obsadením. Hlavné úlohy hrajú Emilia Clarke (séria Hry o tróny) a Sam Clalfin (séria Hry o život), obsadený je aj herec Matthew Lewis (séria Harry Potter, predstaviteľ Nevilla Longbottoma).

Louise vie všeličo. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá nepodstatné, a presne vie, ako s tým skoncovať.

Keď sa Lou a Will stretnú, ich života sa im navždy zmenia.

Všetky filmy majú premiéru 30. júna 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Komentár

  1. Avatar

    Predtým ako som Ťa poznala – rada by som videla tento film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.