Filmové novinky v CINEMAX – 27. apríl 2017

Tento týždeň nečakajte v kine veľa smiechu – novinky, ktoré prichádzajú majú dramatický tón. Ďalší týždeň do kín prináša 5 filmových noviniek.

Belgica

Bar si každý predstavuje ako zábavu. Aj bratia Frank a Joe. Spoločnými silami z obyčajného baru vytvoria úspešný klub (Belgica) s dobrou hudbou, ktorý je navštevovaný. Kariérne sú na vrchole, no trpia ich súkromné životy. Kontrast sladkého života cestou na vrchol a strmhlavého horkého pádu dole je obohatený soundtrackom kapely Soulwax.

Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti)

Ako dobre poznáte svojich blízkych? V minulosti sa na tajomstvá používali denníky, v súčasnosti sú to naše online konverzácie. Čo by sa stalo, ak by vaše konverzácie videl niekto iný? V tomto filme sa tak stalo. Pri spoločnej večeri sa skupina priateľov rozhodla dať mobily na stôl a zdieľať  ich obsah (SMS, telefonáty). Bol to dobrý nápad? Nie sú tí ľudia pri stole v skutočnosti úplní cudzinci?

Uteč (Get Out)

Ako sa zo zápletky “dievča príde predstaviť rodičom svojho priateľa” môže stať horor? Sú rôzne gýčové možnosti, ale ani po jednej Jordan Peele vo svojej režisérskej prvotine nesiahol.

Missy je mladá dáma, ktorá chodí s Chrisom a ide ho predstaviť svojim rodičom. Kým Missy je beloška, Chris je černoch – no to už dávno nie je problém. Čo by im mohlo trochu vadiť je to, že Chris si občas zapáli cigaretu. Ale to sa dá ľahko vyriešiť – pomocou hypnózy u psychológa. Všetko to vyzerá veľmi idylicky, až do chvíle, kým Chrisa nevaruje iný černoch – Uteč! Ľahšie sa to povie, ako vykoná….

Pápež František: Modlite sa za mňa (Francisco: El Padre Jorge)

Životný príbeh muža menom Jorge Mario Bergoglio začal približne v tínedžerských rokoch – vtedy totiž pocítil naboženské volanie.  Otec Jorge, ako si vždy želal byť oslovovaný, bol najskôr arcibiskupom v Buenos Aires. Vtedy ochraňoval ako mohol obete prostitúcie, otrokov. Film ďalej zobrazuje jeho cestu z Buenos Aires až do Vatikánu, kde sa z otca Jorgeho stal pápež František. Príbeh je trozprávaný z pohľadu novinárky Any, ktorá sa s terajším pápežom zoznámila v roku 2005.

Circle (The Circle)

Veľkolepá firma The Circle predstavuje elitu medzi technológiami, kde nie je nič nemožné. Do tejto firmy nastupuje Mae, nastupuje mladá a ambiciózna žena. Mae je obklopená vymoženosťami modernej doba, ale zároveň aj sledovaná. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von?

Film je hviezdne obsadený – v hlavných úlohách sa predstavili Emma Watson a Tom Hanks. Vo filme Circle sa predstavil aj zosnulý Bill Paxton (Apollo 13, Titanic, Na hrane zajtrajška, Votrelci).

Všetky filmy majú premiéru 27.apríla 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.