Filmové novinky v CINEMAX – 27. týždeň

Aké filmy budú mať premiéru prvý júlový týždeň? Odpoveď nájdete v našom pravidelnom článku.

Legenda o Tarzanovi (The Legend of Tarzan)

Prešlo mnoho rokov od chvíle, kedy sa Tarzan rozhodol opustiť džungľu a socializoval sa. Jeho život vo vysokej spoločnosti, po boku milovanej manželky Jane. Teraz je poslaný do Konga za politickými účelmi, o ktorých nevie. Kapitán Leon rozohral nebezpečnú hru pomsty a Tarzan je hlavným pešiakom v tejto partii. Lenže ľudia, ktorí stoja za spiknutím, netušia proti komu hrajú.
Tarzana hrá veľmi obľúbený škandinávsky herec Alexander Skarsgård, Jane si zahrala Margot Robbie, ktorá je aktuálne často obsadzovaná a najbližšie ju budeme môcť vidieť v Suicide Squad (Liga samovrahov).

Bosorkina dcéra (Skammerens datter)

Dina, dcéra čarodejnice, zdedila nadprirodzené schopnosti po matke. Dokáže sa pozrieť človeku do duše a vyvolať v ňom pocit hanby za jeho skutky. Keď je jej matka nespravodlivo obvinená, rozhodne sa Dina odhaliť pravdu. Tento čin ju ohrozuje na živote a ocitá sa uprostred boja o moc. Mágia, draky, hrady… to všetko prináša Bosorkina Dcéra.
Táto severská (Dánsko – Nórsko – Švédsko) fantasy rozprávka bola natáčaná aj v Česku – okrem iných miest aj v známych barrandovských štúdiách.

Zem, ktorá hľadá svoje nebo

Slovenský film približuje život „malých ľudí“ cez osudy obyvateľov jednej horehronskej obce. Je nielen reflexiou súčasnej socioekonomickej situácie, ale má aj hlbšiu, existenciálnu rovinu. Folklór a tradície, ktoré sú prirodzenou súčasťou života na dedine, nám ukazujú, že v súčasnom uponáhľanom svete je dôležité pociťovať zakorenenosť a spätosť s predkami. Nejde však o idylické zobrazenie dedinského života, film odkrýva aj ťažšie témy a celospoločenské otázky.

VIAC:  Čo ak...?

Mike a Dave zháňajú baby (Mike & Dave Need Wedding Dates)

Mike a Dave Stangleovci (Zac Efron, Adam DeVine) sú bratia, ktorí veria, že oni dva sú vždy potrební na to, aby nastala zábava. Či už ide o slávnostnejšie udalosti – ako svadba či narodeniny, alebo smutnejšie – pohreb, vždy sú to práve oni dvaja, kto sa postará o zábavu. Ostatní zúčastnení to však nevidia ako Mike a Dave. Možno aj preto, že ich zábavný program končí zvyčajne katastroficky – zničí sa pár vecí, horí, niekto sa ťažko zraní, niekto dostane infarkt…

A tak, keď ich na svoju havajskú svadbu pozve ich sestra, dostávajú chlapci podmienku – na svadbu si musia nájsť partnerky, ktoré ich budú držať na uzde. A tak chalani spúšťajú internetovú akciu, kde si hľadajú tie pravé. Len máloktorá odolá takej lákavej ponuke, ako je svadba na Havaji a preto si z uchádzačiek môžu vyberať. V nádeji, že vybrali tie najslušnejšie a oni si užijú divokú dovolenku odchádzajú na Havaj. Lenže, dvojica dievčat (Anna Kendrick, Aubrey Plaza) je ich krvná skupina a svojimi činmi im môžu pokojne konkurovať.
A čo je na tom najbláznivejšie? Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Lucie: Príbeh jednej kapely

Dokument zachytáva život kapely Lucie, ale aj jej samotných členov. Film zahŕňa nové zábery, zákulisné zábery, ktoré neboli publikované a aj také, o ktorých málokto verí, že ešte existujú. Film sa neskrýva len za tieto zábery, je aj otvorenou spoveďou -krízy, škandály, pády, vzlety, úspechy, neúspechy prežívame vďaka dokumentu s muzikantmi. 30 rokov práce kapely Lucie nám ukazuje, ako sa dostali tam, kde sú.
Lucie: Príbeh jednej kapely nadväzuje na veľké júnové koncerty, ktoré sú zorganizované k 30. narodeninám kapely.

VIAC:  Čo ak...?

Očista 3 (The Purge: Election Year)

Každý rok majú vlastnú noc uchýli a ľudia s nevyriešenými účtami. Volá sa „Noc očisty“ a vtedy je dovolené naozaj všetko. Krádeže, znásilnenia, vraždy sú v túto jednu noc úplne legálnou súčasťou spoločnosti. Ak niekoho zabijete, nič sa nestane a naopak, ak ste obeťou znásilnenia, nikto Vám nepomôže. Každý rok existuje jeden cieľ, ktorý by viacero ľudí rado videlo na druhý deň v márnici.
Tentokrát je cieľom na likvidáciu senátorka Charlen Roan (Elizabeth Mitchell). Senátorka nenávidí Noc očisty, pred rokmi počas tejto noci prišla o celú rodinu a odvtedy ju chce zrušiť. Jej plán má viacero odporcov a pre tých by bolo pohodlné, aby senátorka „legálne zmizla“ v Noc očisty (kým ešte nejaká je). Aj jej konkurenti chápu, že jediná cesta, ako poraziť senátorku, je umlčať ju navždy.
Senátorku ochraňuje šéf ochranky (Frank Grillo). Aj on nepatrí medzi fanúšikov Noci očisty. Plne zabezpečený dom a ochranka ešte neznamenajú garanciu bezpečia. Senátorka a jej ochrankár, krátko po začatí Noci očisty si musia zachraňovať životy a utekajú ulicami mesta. Vedia, že nasledujúce hodiny budú dlhé a krvavé.

Všetky filmy majú premiéru 7. júla 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …