Filmové novinky v CINEMAX – 28. november 2019

Posledný novembrový týždeň má pre nás nachystaných 7 noviniek.

U Zlatej rukavičky (Der goldene Handschuh)

Znepokojivý portrét života sexuálneho delikventa Fritza Honku a ešte znepokojivejší popis jeho činov nie je pre každého. Fritz Honka sa pustil do série vrážd miestnych prostitútiek a ich telá schovával vo svojom príbytku. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali v Nemecku v 70.rokoch minulého storočia.

S chuťou Toskánska (Quanto basta)

Arturo bol uznávaný michelinský šéfkuchár, až kým pre problémy s ovládaním hnevu neskončil vo väzení. Po prepustení musí robiť verejnoprospešné práce, náplňou ktorých je učiť varenie. Hračka? Určite nie, keďže jeho študijná skupina sú ľudia s Aspergerovým syndrómom. Tieto dva svety sú veľmi vzdialené, no podarí sa im priblížiť prostredníctvom varenia. Dokonca jeden zo študentov sa rozhodne, že pôjde na kuchársku súťaž.

Last Christmas

Emma je veľká smoliarka. Nerozumie si s rodinou a ani v láske nemá šťastie. Jej snom je stať sa speváčkou, ale zatiaľ má celkom trápnu prácu v obchode ako vianočný škriatok.  A minulé Vianoce takmer umrela, ale nikomu sa s tým nechváli – lebo sa vlastne ani nie je čím chváliť. Hoci ona svoju druhú šancu na život nevyužíva, osud sa jej rozhodne pomôcť. Čoraz častejšie sa jej do cesty pletie záhadný mladík, s ktorým sa zdá byť život oveľa jednoduchší.

Valhala: Ríša bohov (Valhala)

V tomto dobrodružnom filme sa ponoríme do sveta severských mýtov.  Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly (ale tentokrát nie tí z Marveloviek) sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami.

Voda čo ma drží nad vodou

Životopisná dráma o umelcovi Jozefovi Urbanovi zachytáva jeho umeleckú kariéru od začiatku až po samý záver. Dej filmu vrcholí neľahkou cestou k napísaniu textu “Voda, čo ma drží nad vodou”.

Výnimoční (Hors normes)

Bruno (Vincent Cassel) je hlavou spolku pre ľudí s autizmom, ktorých prípady sú tak komplikované, že ich všade odmietajú. Brunov najlepší kamarát Malik učí mladistvých z nižších sociálnych vrstiev, ako sa o takýchto ľudí primerane starať. Títo dvaja kamaráti takto fungujú už 20 rokov. Teraz ale hrozí, že bude ich organizácia zrušená.

Vo filme hrajú profesionálni herci, ale aj neherci, ktorí majú autizmus.

Sexi Jexi (Jexi)

Phil si kúpil nový inteligentný telefón. Lenže telefón je zrejme až príliš chytrý! Obsahuje funkciu Jexi, čo je v podstate akási životná koučka a asistentka. Jexi veľmi dobre pozná všetky Philovové myšlienky tajomstvá a dokáže ich analyzovať práve vtedy, keď ich Phil najmenej očakáva – a keď sa to aj najmenej hodí.

Všetky filmy majú premiéru 28. novembra 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.