Filmové novinky v CINEMAX – 28.september 2017

Jeseň je povestná zbieraním úrody. Filmová úroda bude tento týždeň bohatá, tešiť sa môžete na 6 noviniek.

Španielska kráľovná (La Reina de Espana)

Po druhej svetovej vojne prichádzajú do Španielska filmári. Napriek pevnej ruke generála Franca sa im darí nájsť vhodné zázemie pre filmovanie. Franco je filmovým projektom nadšený. Ale nebol by, keby vedel, že režisér ešte nenatočil ani jeden film, scenárista ešte nenapísal žiaden scenár a producent nevyprodukoval nič kvalitné. Jedinou hviezdou projektu je Macarena Granada, ktorá pár rokov bola v Holywoode.

Křižáček

Na motív básne Jaroslava Vrchlického zrežíroval Václav Kadrnka film Křižáček. Historická dráma sa odohráva v období stredoveku. Chlapec Jeník utiekol z domu po tom, ako počul príbehy o úchvatných detských križiackych výpravách. Jeho otec je pravý rytier a vyberá sa na jeho záchranu. Vždy však príde na miesta neskoro a počuje príbehy o tom, čo tam jeho syn robil.

Hráči so smrťou (Flatliners)

Študenti medicíny sa rozhodli spraviť experiment, ktorý má byť prelomový – chcú zistiť, čo sa deje po smrti. Opakované experimenty na ich zdraví si ale vyberajú krutú daň…

Amityville: Prebudenie (Amityviller: The Awakening)

Bella a jej rodina sa presťahujú do nového mesta. Chcú ušetriť nejaké peniaze, aby si mohli dovoliť lepšiu liečbu pre Bellino dvojča Jamesa. James je v kóme, no po presťahovaní sa nielen preberie z kómy, ale začína sa uzdravovať. To je jediná dobrá vec, ktorá ich v tom dome stretne. Matka totiž Belle zamlčala, že žijú v neslávne známom dome Amityville, s ktorými sa spája mnoho hororových príbehov….

Dezertér (Zahradnictví: Dezertér)

Rodinná dráma zobrazuje udalosti po druhej svetovej vojne. V centre deja je rodina, ktorá je vlastníkom kaderníckeho salónu. Otto Bock je vlastníkom salónu Valentino, ktorý je pre neho všetkým. Jeho žena Ela a dcéry Bedriška a Vilma mu pomáhajú s rodinnou firmou. Lenže do života im zasiahne ďalšia rana – komunistický prevrat – a ich firma je vyvlastnená.

Black Sabbath: The End of The End

Kapela Black Sabbath sa tento rok vo februári lúčila so svojimi fanúšikmi dvomi koncertmi. Ich veľkolepú rozlúčku zaznamenal Dick Carruthers, ostrieľaný režisér mnohých hudobných snímok. V dokumente sa môžete tešiť nielen na legendárne pesničky skupiny, ale aj na exkluzívne zákulisné zábery.

Všetky filmy majú premiéru 28. septembra 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.