Filmové novinky v CINEMAX – 29. marec 2018

Posledný marcový týždeň je pre nás nachystaných 7 filmových noviniek.

Ready Player One: Hra sa začína (Ready Player One)

V rukách legendárneho režiséra Stevena Spielberga  ožil príbeh Ready Player One (podľa rovnomennej knižnej predlohy). Po smrti miliardára a tvorcu veľkého virtuálneho sveta OASIS, pána  Jamesa Hallidaya, sa na Zemi začína boj o jeho rozprávkové dedičstvo. Milióny ľudí sa dlhé roky snažia rozlúštiť hádanku, ktorú ako stopu k pokladu zanechal excentrický Halliday. Až kým sa jedného dňa nepodarí tínedžerovi Wadeovi rozlúštiť časť hádanky. Vtedy sa rozpúta šialenstvo, ktoré zasahuje nielen virtuálny, ale aj reálny svet a Wade si uvedomí, čo by sa mohlo stať, keby poklad našiel niekto nesprávny.

Sherlock Gnomes

Tento bláznivý animák je voľným pokračovaním romantickej rozprávky Gnomeo a Júlia. V hlavných úlohách sa opäť predstavia Gnomeo a Júlia, no namiesto romantiky sa tu bude riešiť dráma! V susedstve totiž niekto kradne sadrových trpaslíkov. Gnomeo, Júlia a ich nový priatelia Sherlock a Watson sa rozhodnú vypátrať zlodeja, aby ochránili sadrových obyvateľov predmestia.

VIAC:  Čo ak...?

Ismaelové prízraky (Les fantomes d Ismael)

Ismael je filmový režisér, ktorý o sebe prehlasuje, že je vdovec. Pred rokmi mu záhadne zmizla žena Carlotta a nepodarilo sa ju nikdy nájsť. Ismael sa snaží svoj smútok zapiť a prehlušiť drogami. Po rokoch na jednom večierku spoznáva astrofyzičku Sylviu. S ňou sa pomaly začína zbližovať a keď to už pomaly začína byť vážnejšie, objaví sa žena, ktorá tvrdí, že je Carlotta.

Eric Clapton (Eric Clapton: Life in 12 Bars)

Hudobný dokument, ktorý približuje legendu hudobnej scény – Erica Claptona. V dokumente sú zachytené jeho úspechy, ale aj osobná tragédia,ktorú spevák zažil. Intímnosť celého dokumentu je podtrhnutá spevákovými autentickými rozhovormi, ako aj výpoveďami jeho blízkeho okolia.

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Operácia Entebbe (Entebbe)

Politický triler, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami. V roku 1976 bolo unesené teroristami lietadlo spoločnosti Air France. Teroristi lietadlo uniesli a pristáli v Ugande. Začali si klásť požiadavky, no izraelská vláda odmietla vyjednávať.

Lumiére

Filmoví historici oživili 50 minifilmíkov bratov Lumierovcov. Poďte sa aj vy pozrieť do doby, kedy sa o počítačových efektoch ľuďom ani nesnívalo.

Odnikiaľ (Aus dem Nichts)

Katja mala idylický život. Avšak, iba do chvíle, kým bomba nezabila jej manžela a syna. Katja je rozhodnutá, že pre nich dosiahne spravodlivosť. Ale podarí sa jej to?

Všetky filmy majú premiéru 29. marca 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V sobotu náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Komentár

  1. Avatar

    Ismaelov príznaky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.