Filmové novinky v CINEMAX – 29. marec 2018

Posledný marcový týždeň je pre nás nachystaných 7 filmových noviniek.

Ready Player One: Hra sa začína (Ready Player One)

V rukách legendárneho režiséra Stevena Spielberga  ožil príbeh Ready Player One (podľa rovnomennej knižnej predlohy). Po smrti miliardára a tvorcu veľkého virtuálneho sveta OASIS, pána  Jamesa Hallidaya, sa na Zemi začína boj o jeho rozprávkové dedičstvo. Milióny ľudí sa dlhé roky snažia rozlúštiť hádanku, ktorú ako stopu k pokladu zanechal excentrický Halliday. Až kým sa jedného dňa nepodarí tínedžerovi Wadeovi rozlúštiť časť hádanky. Vtedy sa rozpúta šialenstvo, ktoré zasahuje nielen virtuálny, ale aj reálny svet a Wade si uvedomí, čo by sa mohlo stať, keby poklad našiel niekto nesprávny.

Sherlock Gnomes

Tento bláznivý animák je voľným pokračovaním romantickej rozprávky Gnomeo a Júlia. V hlavných úlohách sa opäť predstavia Gnomeo a Júlia, no namiesto romantiky sa tu bude riešiť dráma! V susedstve totiž niekto kradne sadrových trpaslíkov. Gnomeo, Júlia a ich nový priatelia Sherlock a Watson sa rozhodnú vypátrať zlodeja, aby ochránili sadrových obyvateľov predmestia.

Ismaelové prízraky (Les fantomes d Ismael)

Ismael je filmový režisér, ktorý o sebe prehlasuje, že je vdovec. Pred rokmi mu záhadne zmizla žena Carlotta a nepodarilo sa ju nikdy nájsť. Ismael sa snaží svoj smútok zapiť a prehlušiť drogami. Po rokoch na jednom večierku spoznáva astrofyzičku Sylviu. S ňou sa pomaly začína zbližovať a keď to už pomaly začína byť vážnejšie, objaví sa žena, ktorá tvrdí, že je Carlotta.

Eric Clapton (Eric Clapton: Life in 12 Bars)

Hudobný dokument, ktorý približuje legendu hudobnej scény – Erica Claptona. V dokumente sú zachytené jeho úspechy, ale aj osobná tragédia,ktorú spevák zažil. Intímnosť celého dokumentu je podtrhnutá spevákovými autentickými rozhovormi, ako aj výpoveďami jeho blízkeho okolia.

Operácia Entebbe (Entebbe)

Politický triler, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami. V roku 1976 bolo unesené teroristami lietadlo spoločnosti Air France. Teroristi lietadlo uniesli a pristáli v Ugande. Začali si klásť požiadavky, no izraelská vláda odmietla vyjednávať.

Lumiére

Filmoví historici oživili 50 minifilmíkov bratov Lumierovcov. Poďte sa aj vy pozrieť do doby, kedy sa o počítačových efektoch ľuďom ani nesnívalo.

Odnikiaľ (Aus dem Nichts)

Katja mala idylický život. Avšak, iba do chvíle, kým bomba nezabila jej manžela a syna. Katja je rozhodnutá, že pre nich dosiahne spravodlivosť. Ale podarí sa jej to?

Všetky filmy majú premiéru 29. marca 2018. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V sobotu náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Komentár

  1. Avatar

    Ismaelov príznaky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.