Filmové novinky v CINEMAX – 29. týždeň

Tento týždeň majú premiéru tri filmy. Na svoje si prídu milovníci hororov, fanúšikovia drámy a aj tí, ktorí majú v obľube domácu scénu.

Nezhasínaj! (Lights Out)

Producent filmu „V zajatí démonov“ James Wan stál pri príprave nového hororu „Nezhasínaj“.

Rebecca má odmalička hrôzu z tmy. V tme na ňu vždy niečo číhalo. Nikdy si nebola istá, či to bolo reálne alebo sa jej to len zdalo. Preto sa rozhodla presťahovať, aby zahnala svoje dávne detské strachy. Teraz sa rovnaké veci dejú jej mladšiemu bratovi Martinovi. Rebecca je rozhodnutá, odhaliť príčinu desivých udalostí, no… Nebezpečenstvo prichádza vždy, keď svetlo zhasne.

Julieta (Julieta)

Príbeh Juliety, osudom nešťastne skúšanej ženy. Stretáva veľa ľudí a každý nový príbeh jej prináša nové utrpenie.

VIAC:  Čo ak...?

Julieta žije so svojou dcérou Anti v Madride. Keď umrie Xoan, otec Anti a mažel Juliety, tak sú obe zdrvené smútkom.  Ako plynie čas od jeho smrti, medzi matkou a dcérou nastáva čoraz väčšia priepasť. Po dovŕšení 18 rokov Anti odchádza z domu a Julieta zisťuje, že ju vlastne vôbec nepoznala.

Po Antinom odchode Julieta smutne prichádza o to posledné, o jej v živote ostalo. Zo svojimi pocitmi viny nedokáže žiť a preto sa snaží spomienky a ľudí vymazať zo svojej pamäte. Julieta sa vracia na miesta, kde žila ako mladá a dúfa, že jej to pomôže ovplyvniť spomienky.

Námet je podľa knihy Runway od autorky Alice Munro.

Učiteľka

Je rok 1983. V jednej predmestskej škole zvoláva učiteľka rodičov jednej z tried na rodičovské združenie. Na združení rodičia zisťujú, že predmetom stretnutia nie sú ich deti, ale snaha učiteľky odvolať jednu kolegyňu. Učiteľka počas združenia manipuluje zúčastnenými a je vidno, aký silný vplyv má na celé rodiny.

VIAC:  Čo ak...?

Česko – Slovenský film dvojice Jan Hřebejka a Petr Jarchovský opätovne prináša do kín mená ako Csongor Kassai, Zuzana Mauréry či Richard Labuda.

Všetky filmy majú premiéru 21. júla 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.