Filmové novinky v CINEMAX – 30. marec 2017

Do kín pravidelne pribúdajú nové filmy. Tento týždeň je výber opäť bohatý, v kinách privítame 7 noviniek.

Ghost in the Shell

Dej filmu je zasadený do blízkej budúcnosti – ľudstvo je závislé na technológiách a aj krátky výpadok môže byť ohromnou katastrofou. Major je veliteľkou špeciálnej policajnej jednotky, ktorá  sa špecializuje na boj s kyberzločinom. Major nie je obyčajný človek ale kombinácia robota a človeka -ľudský mozog a robotické telo. Veliteľka nebojuje iba so zlom, ale aj sama so sebou. Čoraz častejšie sa jej v hlave vynárajú nejaké vnemy, ktoré môžu byť “chybou v programe” alebo spomienkami na jej ľudské ja. Zvedavosť jej nedovolí a začne to skúmať…

Šmolkovia: Zabudnutá dedinka (Smurfs: The lost village)

Do kín prichádzajú tento týždeň aj noví Šmolkovia v kreslenom filme. Šmolkovia objavia zabudnutú mapu, ktorá ich privedie k nečakanéu objavu – je to ten najväčší objav v šmolkovských dejinách!

Rocco

Matka chcela zo syna kňaza, syn sa rozhodol, že sa dá na inú cestu. Rocco, ktorého v brandži pozná každý pod menom “taliansky žrebec” by sa na ceste, ktorú mu vysnívala mama asi nedočkal vlastného filmu. Celovečerný dokument o talianskom pornohercovi Roccovi odhaľuje mnoho vecí z jeho života. Otvorená spoveď odhaľuje hercov pracovný aj osobný život.

Neznáme dievča (La fille inconnue)

Jenny je mladá lekárka a má vlastnú ambulanciu. Chystá sa však urobiť veľký životný krok – prijať prestížne miesto v nemocnici. Jedného večera jej niekto zvoní na ambulanciu, no ona nereaguje – má veľa inej práce. Na druhý deň sa dozvedá, že dievča, ktoré zvonilo našli mřtve, vyzerá to tak, že ju zavraždili. Jenny má výčitky svedomia a chce vypátrať pravdu o tom, čo sa stalo…

150 miligramov (La fille de Brest)

Irine, ktorá pracuje na pľúcnom oddelení, si všimla zvláštnu súvislosť medzi nejasnými úmrtiami pacientov a jedným liekom. Doktorka chce, aby zvíťazila spravodlivosť a preto sa rozhodne viesť nerovnomerný súboj – sama proti veľkej firme.

Film bol natočený na základe skutočných udalostí.

Diera v hlave

Po druhej svetovej vojne a holokauste sa o nich veľa nehovorilo. Rómovia a Sinti stáli (a aj stoja) na okraji spoločnosti.  Režisér Robert Kirchhoff otvoril priestor pre ľudí tohto etnika, ktorí stále nezabudli na rany minulosti.

Úkryt v ZOO (The Zookeeper’s Wife)

Antonina Zabinská a jej manžel majú ZOO vo Varšave. Ich práca je v jednom okamihu zničená – 1.septembra 1939, keď začalo nemecké bombardovanie. ZOO je ruina a slúži ako sklad nemeckých zbraní a miesto, kde sa kŕmia prasatá.  Prasatá kŕmia zbytkami od obyvateľov varšavského geta, pre ktoré chodí Jan pravidelne autom. Späť sa však nevracia iba so zbytkami, ale aj s ukrytými ľuďmi, ktorých ukrývajú v pivnici pod záhradou. Je to obrovský risk, nakoľko je v ich ZOO nemescký sklad a dookola sa obšmieta  Lutz Heck, ktorý prejavuje záujem nielen o zvieratá, ale aj o Antoninu (Daniel Brühl), prominentný zoológ, ktorý má pre Antoninu nielen profesionálnu slabosť.

Madama Butterfly

Pucciniho Madama Butterfly je jednou z najpopulárnejších opier, vďaka strhujúcej hudbe a srdcervúcemu príbehu milujúcej gejše opustenej bezohľadným americkým manželom. Široko ospevovaný soprán Ermonely Jaho zaznie v Covent Garden po prvý krát, v úžasne nádhernej produkcii Moshe Leisera a Patrice Caurier.

Všetky filmy majú premiéru 30.marca 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebné si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.