Filmové novinky v CINEMAX – 30. november 2017

Posledný novembrový deň sa v kine predstaví 5 filmových noviniek. Ktorý z filmov by ste chceli vidieť?

Paddington 2

Okúzľujúci macko Paddington sa vracia. Macko si žije pokojný život s rodinou Brownovcov v Londýne. Všetci si ho obľúbili, nielen rodina, ale aj susedia. Niet sa čomu čudovať – usmievavý prívetivý macko rozdáva radosť na každom kroku. Keď sa blížia 100. narodeniny jeho obľúbenej tety, Paddington sa rozhodne, že jej kúpi rozkladaciu knižku. Nemá na ňu dosť peňazí. No kým sa na ňu snaží zarobiť, niekto knihu ukradne…

7 sestier (Seven Sisters)

Nachádzame sa v roku 2073. Planéta Zem je preľudnená a na Zemi platia prísne pravidlá o počte detí. Je povolené jedno, ak má niekto ďalšie, koleduje si o problém. Ak na to úrad príde, mladšie dieťa vezme preč a rodičia ho už nikdy neuvidia. V jednom byte žije už 30 rokov 7 sestier. Na to, aby prežili, majú jednu identitu a dokonale rozdelené úlohy. V pondelok chodí do práce/školy Pondelok, v utorok sa dostáva na rad Utorok atď. Všetko funguje dokonale až do chvíle, kým sa Pondelok nevráti večer domov. Zvyšných 6 sestier sa vyberá zistiť, čo sa jej stalo. Musia byť však veľmi obozretné…

Nádych pre lásku (Breathe)

Mladý manželský pár Robin a Diana si užívajú život plnými dúškami. Pri jednej ceste do Keni Robin ochrnie a jeho prognóza nie je pozitívna. Robin sa nevie z mieriť s faktom, že by mal do konca života byť pripútaný na lôžko. Tento názor nezdieľa ani Diana. Napriek tomu, že lekári nesúhlasia, si Diana odváža manžela domov. Diana a Robin žijú svojim manželským sľubom v každom momente. Spoločne cestujú, zabávajú sa a hlavne sa nepoddávajú osudu. Ich život je pre mnohých ľudí inšpiráciou.

Na základe skutočného príbehu spracoval scenár Jonathan Cavendish, ktorý už bol dvakrát nominovaný na Oscara. V hlavných úlohách sa predstavia Claire Foyo (držiteľka Zlatého Glóbusu za seriál The Crown) a Andrew Garfield (Amazing Spiderman).

Zabitie posvätného jeleňa (The Killing of a Sacred Deer)

Steven Murphy je úspešný kardiochirurg a jeho život by mu každý mohol závidieť. Má pekný dom, dve deti… Prečo sa však po práci stretáva s Martinom, desivým tínedžerom, ktorému dáva rady do života? A ako sa dajú vysvetliť tie tragické udalosti, ktoré postihli doktorove blízke okolie? V hlavných úlohách tohto mysteriózneho hororu sa môžete tešiť v hlavných úlohách na Colina Farrella a Nicole Kidman.

Život za život (Réparer les vivants)

Táto francúzska dráma začína úplne nevinne – pohľadom na mladých surfistov. Po hrozivej nehode sa jeden zo surfistov ocitá vo veľmi kritickom stave v nemocnici. Mozog mu odumrel, nažive ho udržiavajú len prístroje. V Paríži však prebieha boj o život – a ak mladá žena dostane potrebné orgány, bude úspešný.

Všetky filmy majú premiéru 30. novembra 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.