Filmové novinky v CINEMAX – 31. október 2019

Posledná nádielka októbrových filmov je veľmi štedrá. V kinách Cinemax sa tento týždeň predstaví 7 nových filmov.

Sirota Brooklyn (Motherless Brooklyn)

Osamelý súkromný detektív s Tourettovým syndrómom sa pokúša objasniť vraždu jeho dobrého priateľa  Franka Minnu. Vraždu sa pokúša vyriešiť len vďaka tomu, čo sa skrýva v jeho úžasnej pamäti.

Cesta do neznáma

Táto filmová novinka rozpráva príbeh odvážneho dobrodruha Milana Rastislava Štefánika. Kým mnohí sa jeho snom iba smiali, on pracoval na ich realizácii. Niekedy sa niektoré detaily z jeho života zdajú až neuveriteľné, avšak nie sú nemožné.

Amnestie

Film sa zaoberá vážnou spoločenskou udalosťou –  vzburou väzňov. Dej filmu je zasadený do roku 1989, do známeho väzenia v Leopoldove. Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja “Amnestia, ktorá rozpútala peklo”.

Miles Davis: Birth of the cool

Dokument producenta Stanleyho Nelsona (režíroval napr. A place of our own, Freedom riders) ponúka bližšie pochopenie hudobníka Milesa Davisa. Davis spolu s kamarátmi pracoval na hudobných experimentoch, pričom sa mu podarilo reformovať jazz. Jeho vplyv na vývoj hudby pretrváva aj v súčasnosti.

Terminátor: Temný osud (Terminator: Dark Fate)

Sarah Connor sa snaží ochrániť dievča Dani, ktorú prišiel zlikvidovať Terminator. Nie nejaký hocijaký, ale model z budúcnosti. Pomáhať jej pritom bude Grace – napol človek, napol robot – a starý známy T-800.
Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger sa rozhodli podujať na ešte jedno akčné dobrodružstvo. Môže návrat ikonických postáv Sarah Connorovej a Terminatora T-800 spasiť “ságu Terminator”?

Rodina Addamsovcov (Addams Family)

Poznáte rodinu Addamsovcov? Ak nie, tak po ich spoznaní na nich už nikdy nezabudnete. Addamsovci sú veľmi neobyčajná rodina. Ich obľúbená farba je čierna, ideálny spoločník v domácnosti je pavúk. A najlepšia hračka pre deti? Najlepšie niečo nebezpečné, ostré či vybuchujúce.

Volanie (The Calling)

Dokumentárny film sleduje životné príbehy troch mužov, ktorí sa stali mníchmi. Gabriel, Vicilentius a Nazarij sa prostredníctvom viery dokázali zbaviť traumatizujúcej minulosti, dosiahli pokoj a vyrovnanosť a vo svojich životoch našli zmysel.

Všetky filmy majú premiéru 31. októbra 2019. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Začiatkom budúcej súťaže náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.