Filmové novinky v CINEMAX – 33. týždeň

Týždeň uplynul ako voda a opäť je tu pravidelný prehľad noviniek v kinách. Čo nás čaká tento týždeň?

Star Trek: Do neznáma (Star Trek Beyond)

Posádka hviezdnej lode U.S.S Enterprise skúma najvzdialenejšie kúty a nezmapované miesta vesmíru. Počas svojej výpravy sa stretávajú s nepriateľom, ktorý ohrozí ich aj celú Federáciu. Loď Enterprise je vystavená náročnej skúške.

A náročnej skúške je vystavený aj Justin Lin – nový režisér „star-trekovskej ságy. Obstojí jeho dielo pred fanúšikmi?

Vojnoví psi (War Dogs)

Bláznivá komédia od režiséra “Vo štvorici po opici”. Dvaja kamaráti, čerství dvadsiatnici sa rozhodli využiť málo známy vládny program na podporu malých obchodníkov. Tento vládny program umožňuje to, že aj malí obchodníci sa môžu uchádzať o vládne zákazky. Biznis začína rýchlo prinášať výsledky a chlapci si žijú na vysokej nohe. Jedného dňa dostanú 300 miliónovú zákazku na dodanie zbraní afgánskej armáde. Vyzerá to ako dobrý kšeft, ale… Zapletú sa s nesprávnymi ľuďmi a rýchlo zisťujú, že nič nie je tak, ako na prvý pohľad vyzerá.

VIAC:  Čo ak...?

A čo dodať na záver? Asi len toľko, že film je inšpirovaný skutočným príbehom.

Lily Lane (Lily Lane)

Režisér Bence Fliegauf patrí k tzv talentom. Jeho najnovšia dráma, natáčaná experimentálnym spôsobom prináša pohľad od hlbín detstva a pamäte. Hlavné postavy Rebeka a jej syn Dani sú stredobodom deja. „Ťažké témy“ sa prelínajú s ponurou fantáziou a občas je náročné odlíšiť tieto dve línie.

Strašidlá

Pravidlá platia pre každého – úrady nespravia výnimku, ani ak ste strašidlo z lesa. Preto, aby sa rodina lesných strašidiel nemusela vysťahovať, tak sa musia (na rozkaz úradu a úradníka Patočku) adaptovať medzi bežných ľudí – t.j. nájsť si prácu, platiť nájom,  deti musia chodiť do školy… No, vyzerá to tak, že to je nad ich sily – otec Hugo prichádza o hlas a jeho žena Patrícia odlieta za svojou prvou láskou – upírom – do Temešváru.  Aj napriek týmto problémom sa rodina snaží držať pohromade. Úradníka Patočku prehovárajú, nech im pomáha. S jeho pomocou nachádzajú svoje uplatnenie – v práčovni, v divadle… Samozrejme, nejde to hladko. V novom svete ich neustále čakajú veľké dobrodružstvá.

VIAC:  Čo ak...?

Ak máte radi humor Zdeňka Trošku, rozhodne si nenechajte ujsť jeho novú komédiu.

Všetky filmy majú premiéru 18. augusta 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.