Filmové novinky v CINEMAX – 34.týždeň

Po týždni sme si pre Vás opäť pripravili prehľad noviniek v kinách CINEMAX. Týchto päť filmov má premiéru tento týždeň.

Ben-Hur (Ben-Hur)

Ben-Hur mal všetko – rodinu, majetok, významné spoločenské postavenie… O to všetko prišiel, keď jeho adoptívny brat Messala, vysokopostavený člen armády, obvinil Ben-Hura zo zrady. Ben-Hurovi majetok zhabali, rodinu zavreli do väzenia a on bol odsúdený na doživotné galeje. Keď sa po troch rokoch na mori Ben-Hur vracia do mesta, jediné na čo myslí, je pomsta Messalovi. Chce dokázať že pravda je na jeho strane a preto Messalu vyzýva na preteky záprahov.

Božská Florence (Florence Foster Jenkins)

Je rok 1944 a Florence Foster Jenkins je bohatá celebrita. Svojim nádherným spevom klasických operných árii často zdvihne publikum zo stoličiek a vyslúži si od nich standing ovation. Aspoň takto to vidí ona.

Pravda je, že Florence nevie spievať – nevie intonovať, netrafí melódiu, nestačí s dychom a ani jej hlas nie je najpríjemnejší na počutie. V publiku sedia rodinní priatelia a ľudia, ktorých jej manžel St. Clair Bayfield  podplatil, aby túto katastrofu počúvali. Úspechmi povzbudená Florence si túži splniť sen: vystupovať v Carnegie Hall a štedro rozdáva vstupenky vojnovým veteránom. Pred milujúcim Bayfieldom, ktorý Florence chráni pred krutou pravdou, stojí tá najťažšia výzva…

Film je inšpirovaný skutočnými  udalosťami.V hlavných úlohách sú herecké hviezdy Hugh Grant a Meryl Streep.

Najkrajší deň (Der geilste Tag)

Andy a Ben sa stretli na celkom ponurom mieste – v hospici. Sú po tridsiatke a majú niečo spoločné – obaja majú smrteľnú chorobu. Keďže si ich čo nevidieť nájde smrť, chcú si v živote užiť ešte poslednú párty – tú najveľkolepejšiu. Spoločne utekajú z hospicu a užívajú si v štýle „zajtrajšok nepríde“. Napožičiavať si peniaze, nakúpiť veci  na splátky, odcestovať prvou triedou do Afriky? Tieto (tragi)komické udalosti (a mnoho) ďalších im nakoniec vytvoria ten vytúžený „Najkrajší deň“ .

Pete a jeho drak (Pete’s Dragon)

Grace, správkyňa lesa, v detstve často počúvala príbehy o drakovi. Jej otec, pán Meachan, ich rád rozprával všetkým deťom v okolí. Boli to pre ňu iba obyčajné historky, dokým nestretla Peta. Pete je desaťročný chlapec bez rodičov a bez domova a tvrdí, že žije v lese s kamarátom Elliotom. Opis Elliota je veľmi podobný drakovi z rozprávania pána Meachana a preto sa Grace s pomocou Natalie (dcéra majiteľa píly) rozhodnú zistiť, odkiaľ je naozaj Pete a či ten drak naozaj existuje.

Film „Pete a jeho drak“ má rovnakých tvorcov ako  film „Kniha Džungle“.

Smrtiaci príliv (The Shallows)

Jemný piesok a azúrové more  – táto odľahlá pláž vyzerá ako raj na Zemi. Toto miesto si vybrala surfistka Nancy na surfovanie. Doteraz pokojné miesto sa v okamihu mení na peklo – keď sa objavuje veľký biely žralok. Zranená surfistka, ktorá sa šírom mori drží len na námorníckej bóji, začína boj o život.

Všetky filmy majú premiéru 25. augusta 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.