Filmové novinky v CINEMAX – 35.týždeň

V pravidelnom prehľade filmov Vám predstavujeme päť filmov, ktoré majú premiéru tento týždeň.

Ani vo sne! (Ani ve snu!)

Laura je dievča, ktoré by sa rado pridala k skupine parkouristov. Zaskočí ju láska k parkouristovi Lukymu a Laura sa ocitá v dvoch svetoch: v jednom – fantazijnom, kde problémy neexistujú a Luky je jej priateľ a v druhom – reálnom, kde problémy existujú a ona sa ich snaží prežiť. Vo chvíli, keď sa tieto dva svety stretnú, sa Laura musí rozhodnúť, ako bude ďalej žiť – bude ďalej vo svete fantázie alebo sa postaví čelom k realite.

Film mal svetovú premiéru na festivale Berlinale a bol v súťažnej sekcii Generation 14+, kde sa dostávajú len tie najlepšie filmy pre mládež.

Bitka o Sevastopoľ (Battle for Sevastopol)

Historický film z obdobia druhej svetovej vojny prináša príbeh vojačky Ljudmily Pavličenkovej – legendárnej sniperky ZSSR. Počas druhej svetovej vojny zabila 309 mužov. Stala sa populárnou, bola pozvaná do Bieleho domu a výrazne prispela k rýchlejšiemu víťazstvu spojeneckých armád. Okrem vojenskej časti jej života film zasahuje do hĺbky a zobrazuje aj jej vzťah s otcom, lásku k trom mužom, tvrdosť, strach aj ženskú stránku.

Bláznivá päťka (Five)

Päť kamarátov z detstva si žije na vysokej nohe v metropole Francúzska. Samuelov otec dopraje svojmu synovi štedrý život (a on zase svojim kamarátom), no jedného dňa sa rozhodne, že s tým končí. Samuel sa najskôr rozhodne pred kamarátmi zamlčať pravdu a vykonáva všelijaké riskantné akcie. Keď sa zapletie s mafiou a drogovými dílermi, uvedomuje si, že je čas vyklopiť pravdu a kamarátov požiadať o pomoc.

Vo svojej rodnej krajine – Francúzsku – mala komédia veľký úspech.

Kamoš obor (BFG)

Kamoš obor je film – disneyovka, za ktorým stojí režisér Steven Spielberg, scenár napísala Mellissa Mathison (písala aj scenár k filmu E.T. mimozemšťan). Hlavnou postavou je desaťročné dievčatko Sophia, sirota, ktorá má problémy so spánkom. Jednej noci, keď nevie spať, ju unesie obor. Obor nie je jej nepriateľ, nechce jej ublížiť, naopak pomôcť – ukazuje Sophii svoju prácu v Ríši Snov, kde zbiera sny a posiela ich deťom. Zo Sophie a obra sa stanú kamaráti, avšak dievčatko u neho nie je v bezpečí. Sophiu zacítia ľudožraví obri, ktorí sa  rozhodnú zjesť Sophiu (ale aj iných ľudí) a je iba na Sophii a kamošovi obrovi aby zachránili zachrániť svet pred ľudožravými obrami.

Sloboda pod nákladom

Pavol Barabáš, režisér, scenárista a kameraman tohto dokumentárneho filmu prináša pohľad na životy odvážnych mužov – vysokohorských nosičov. Dlhé roky zásobujú tatranské chaty a aj napriek ťažkému terénu sa nikdy nevzdávajú.

Všetky filmy majú premiéru 1. septembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.