Filmové novinky v CINEMAX – 36.týždeň

Jeseň sa spája zo zberom úrody a prvý septembrový týždeň nás čaká veľká filmová úroda. Do kín prichádza šesť nových filmov.

Lovecká sezóna: Strachopud (Open Season: Scared Silly)

Bude to už takmer desať rokov, čo sme spoznali túto neobvyklú dvojicu: medveď Boog a jeleň Elliot. V najnovšom dobrodružstve sa vyberú na pomoc obyvateľom Timberline. V lese sa skrýva záhada, ktorá ohrozuje okolie. Medveď Boog nepatrí k najodvážnejším medveďom  a trocha sa bojí toho, čo sa tam deje. Elliot dostane šialený nápad, ako zbaviť Booga strachu raz a navždy – stačí vystrašiť strach!

Mechanik 2 (Mechanic: Ressurection)

Najnebezpečnejší nájomný vrah na svete Arthur Bishop (Jason Statham) sa domnieval, že to už všetko skončilo. Lenže sa mýlil – pred svojou vražednou minulosťou neušiel. Keďmu  jeho najväčší nepriateľ unesie priateľku (Jessica Alba), musí pre jej vyslobodenie spáchať tri takmer nemožné vraždy. A všetky musia vyzerať ako nehody. Je to takmer samovražedná misia, avšak Arthur je ochotný riskovať všetko, aby svoju priateľku oslobodil.

Muž v temnote (Don’t Breathe)

Nový hororový triller režiséra Alvareza (režíroval napr. Evil Dead) prichádza do kín. Rocky je rozhodnutá zmeniť svoj život. Každý deň musí ona a jej sestra znášať násilnícku matku. Nevládze takto ďalej žiť a preto sa rozhodne, že svoj život zmení za každú cenu. Spolu s dvoma kamarátmi sa rozhodne vykradnúť dom. Trojica kamarátov sa vláme do domu starého a slepého muža. Vyzerá to na jednoduchý zločin. Ani len netušia ako sa mýlili…

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Nick Cave: One More Time With Feeling

Kapela Nick Cave & The Bad Seeds prináša nezvyčajné pokrstenie albumu v podobe takmer dvojhodinového filmu. Film je detailným pohľadom na vznik albumu, ako aj do spevákovho života. Osobná spoveď speváka je poznačená smútkom z tragického úmrtia syna (v roku 2015). Vo filme zaznie 8 nových skladieb kapely. Režisérom dokumentu je Andrew Dominik, ktorý sa podieľal na tvorbe  filmu Zabitie Jesseho James zbabelcom Robertom Fordom.

Psie srdce (Heart of a Dog)

Beletristický dokument umelkyne Laurie Anderson spája dve naoko vzdialené témy – blízky vzťah človeka a psa a úplnú stratu súkromia amerických občanov po útoku z 11. septembra. Obrazy sú dotvárané myšlienkami a dojmami rozprávačky, čo pridáva filmu na unikátnosti.

Sully (Sully)

Životopisná dráma podľa knihy v réžii Clinta Eastwooda ukazuje, že hrdinovia neexistujú len v komiksoch.

Od detstva sa chcel Sully stať pilotom. Keď mal 16, pridal sa v Texase k vojenským pilotom. Pre armádu pracoval vyše 40 rokov. Po vojenskej službe sa rozhodol využiť svoje schopnosti pilota v civile. 15. januára 2009 kapitán „Sully“ Sullenberger pilotoval obyčajný let 1549. Počas letu  lietadlu zlyhal ľavý motor a vďaka skúsenostiam kapitána Sullyho lietadlo pristálo na rieke Hudson. Sully odvrátil obrovskú tragédiu a zachránil 155 životov. Mnohí toto pristátie hodnotia ako zázrak.

VIAC:  Prvý trailer na veľkofilm Godzilla vs. Kong

Kapitána Sullenbergera si zahrala herecká legenda Tom Hanks.

Spojené štáty lásky (Zjednoczone stany milosci)

Poľsko, 1990. Prvý euforický rok slobody, ale tiež neistá budúcnosť. Štyri, na prvý pohľad šťastné ženy, v rôznom veku sa rozhodnú, že je čas zmeniť život a splniť si sny. Agáta je mladá matka, nešťastne vydatá, ktorej útekom je ďalší, nezmyselný, vzťah. Renáta je staršia učiteľka fascinovaná jej susedkou Marzenou – osamelou miestnou „kráľovnou krásy“, ktorej manžel pracuje v Nemecku. Marzenina sestra Iza je riaditeľkou školy, zaľúbenou do otca jedného z jej študentov.

Všetky filmy majú premiéru 8. septembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Ridley Scott nám predstavuje Raised by Wolves

Ridley Scott, legendárny režisér, známy najmä vďaka Blade Runnerovi alebo Votrelcovi a scenárista Aaron Guzikowski …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.