Filmové novinky v CINEMAX – 36.týždeň

Jeseň sa spája zo zberom úrody a prvý septembrový týždeň nás čaká veľká filmová úroda. Do kín prichádza šesť nových filmov.

Lovecká sezóna: Strachopud (Open Season: Scared Silly)

Bude to už takmer desať rokov, čo sme spoznali túto neobvyklú dvojicu: medveď Boog a jeleň Elliot. V najnovšom dobrodružstve sa vyberú na pomoc obyvateľom Timberline. V lese sa skrýva záhada, ktorá ohrozuje okolie. Medveď Boog nepatrí k najodvážnejším medveďom  a trocha sa bojí toho, čo sa tam deje. Elliot dostane šialený nápad, ako zbaviť Booga strachu raz a navždy – stačí vystrašiť strach!

Mechanik 2 (Mechanic: Ressurection)

Najnebezpečnejší nájomný vrah na svete Arthur Bishop (Jason Statham) sa domnieval, že to už všetko skončilo. Lenže sa mýlil – pred svojou vražednou minulosťou neušiel. Keďmu  jeho najväčší nepriateľ unesie priateľku (Jessica Alba), musí pre jej vyslobodenie spáchať tri takmer nemožné vraždy. A všetky musia vyzerať ako nehody. Je to takmer samovražedná misia, avšak Arthur je ochotný riskovať všetko, aby svoju priateľku oslobodil.

Muž v temnote (Don’t Breathe)

Nový hororový triller režiséra Alvareza (režíroval napr. Evil Dead) prichádza do kín. Rocky je rozhodnutá zmeniť svoj život. Každý deň musí ona a jej sestra znášať násilnícku matku. Nevládze takto ďalej žiť a preto sa rozhodne, že svoj život zmení za každú cenu. Spolu s dvoma kamarátmi sa rozhodne vykradnúť dom. Trojica kamarátov sa vláme do domu starého a slepého muža. Vyzerá to na jednoduchý zločin. Ani len netušia ako sa mýlili…

VIAC:  Čo ak...?

Nick Cave: One More Time With Feeling

Kapela Nick Cave & The Bad Seeds prináša nezvyčajné pokrstenie albumu v podobe takmer dvojhodinového filmu. Film je detailným pohľadom na vznik albumu, ako aj do spevákovho života. Osobná spoveď speváka je poznačená smútkom z tragického úmrtia syna (v roku 2015). Vo filme zaznie 8 nových skladieb kapely. Režisérom dokumentu je Andrew Dominik, ktorý sa podieľal na tvorbe  filmu Zabitie Jesseho James zbabelcom Robertom Fordom.

Psie srdce (Heart of a Dog)

Beletristický dokument umelkyne Laurie Anderson spája dve naoko vzdialené témy – blízky vzťah človeka a psa a úplnú stratu súkromia amerických občanov po útoku z 11. septembra. Obrazy sú dotvárané myšlienkami a dojmami rozprávačky, čo pridáva filmu na unikátnosti.

Sully (Sully)

Životopisná dráma podľa knihy v réžii Clinta Eastwooda ukazuje, že hrdinovia neexistujú len v komiksoch.

Od detstva sa chcel Sully stať pilotom. Keď mal 16, pridal sa v Texase k vojenským pilotom. Pre armádu pracoval vyše 40 rokov. Po vojenskej službe sa rozhodol využiť svoje schopnosti pilota v civile. 15. januára 2009 kapitán „Sully“ Sullenberger pilotoval obyčajný let 1549. Počas letu  lietadlu zlyhal ľavý motor a vďaka skúsenostiam kapitána Sullyho lietadlo pristálo na rieke Hudson. Sully odvrátil obrovskú tragédiu a zachránil 155 životov. Mnohí toto pristátie hodnotia ako zázrak.

VIAC:  Čo ak...?

Kapitána Sullenbergera si zahrala herecká legenda Tom Hanks.

Spojené štáty lásky (Zjednoczone stany milosci)

Poľsko, 1990. Prvý euforický rok slobody, ale tiež neistá budúcnosť. Štyri, na prvý pohľad šťastné ženy, v rôznom veku sa rozhodnú, že je čas zmeniť život a splniť si sny. Agáta je mladá matka, nešťastne vydatá, ktorej útekom je ďalší, nezmyselný, vzťah. Renáta je staršia učiteľka fascinovaná jej susedkou Marzenou – osamelou miestnou „kráľovnou krásy“, ktorej manžel pracuje v Nemecku. Marzenina sestra Iza je riaditeľkou školy, zaľúbenou do otca jedného z jej študentov.

Všetky filmy majú premiéru 8. septembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.