Filmové novinky v CINEMAX – 38.týždeň

Tento týždeň je bohatý na filmové novinky a každý si nájde film pre seba. Chcete sa smiať, báť sa alebo filozofovať o živote?

Bociany (Storks)


V bláznivej animovanej komédii zisťujeme, že bociany už dávno deti nenosia! Teraz sú kuriérmi balíčkov a pracujú pre jedného internetového giganta. Hlavný hrdina príbehu je šikovný bocian Junior. Junior je najlepší doručovateľ spoločnosti a má byť povýšený. Lenže bocian omylom aktivuje stroj na výrobu detí a vytvorí dievčatko. Junior s pomocou Tulip (jediný človek na Bocianej hore) musí doručiť svoje prvé dieťa skôr, ako to zistí jeho šéf.

Café Society (Café Society)


Bobby pochádza z Bronxu. Jeho rodinu tvoria neustále hádajúci sa rodičia a brat Ben, ktorý rieši všetko ručne-stručne. Pre Bobbyho to nie je život o akom sníva a preto odchádza za prácou do Hollywoodu. Tam ho zamestnáva jeho strýko Phil, ktorý je agentom filmových hviezd. Vďaka strýkovi sa dostáva na rôzne párty plné hercov, modeliek a celebrít.

Hlavnú postavu Bobbyho hrá talentovaný herec Jesse Eisenberg, ktorého poznáme aj ako Lexa Luthora z filmu Batman v Superman.

Chronic (Chronic)


David pracuje ako paliatívny ošetrovateľ (t.j. pracuje s umierajúcimi pacientmi), so smrťou sa stretáva každý deň. Pokojný a uzavretý David pomáha svojim pacientom vyrovnať sa s koncom. Nezaujatý divák si však môže klásť otázku: Nie je za tým niečo viac? Čo Davida toľko priťahuje na blízkosti k smrti?
Táto existenciálna dráma je emočne náročná a je nevhodná pre divákov do 15 rokov.

Mustang (Mustang)


Dráma z tureckého prostredia zachytáva príbeh 5 sestier. Cestou zo školy sa hrávajú chlapci s dievčatami a čoskoro začne kolovať klebeta, že sa tam dejú „nemravnosti“. Sestrám prísna babka a strýko zariadia domáce vyučovanie, nariadia domáce práce a začnú dohadovať svadby. Sestry sa rozhodnú prelomiť konzervatívne pravidlá a žiť slobodne.

Neon Demon (The Neon Demon)


Hororová dráma Vás vtiahne do tajných zákutí módneho priemyslu a ukáže Vám aj tú najväčšiu temnotu. Jesse je mladá a krásna modelka s charizmou. Večierky, fotografické stretnutia… Mámivá atmosféra úspechu a slávy zaliepa Jesse oči a neskúsená dievčina nevidí, že pod pozlátkom sa skrýva zlo. V diaľke sa prebúdzajú prízraky vrážd, nekrofílie a kanibalizmu…
Film plný farieb je paradoxne dielom farboslepého umelca.

Prázdniny v Provence


Leto pomaly, ale určite končí, no česká komédia nám ho na chvíľu pripomenie. Traja kamaráti a kolegovi z hudobnej skupiny sa rozhodnú spraviť si prázdniny zmiznúť od povinností a manažérky na dovolenku do Francúzka. Jeden z kamarátov tam má tetu, ktorá ich ubytuje. Tak sa celé dni flákajú, užívajú si a neustále sa dostávajú do neuveriteľných situácii. K pravej letnej komédii patrí aj letná láska – trojica sa stihne zamilovať do dievčiny, ktorá dokáže zlomiť srdce.
Trojicu kamarátov hrajú Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek.

Sedem statočných (The Magnificent Seven)


Mestečko Rose Creek je pod neustálym terorom banditov. Banditi sú muži priemyselníka Bartolomewa Bogua, ktorý spraví pre peniaze čokoľvek. Zúfalí obyvatelia mestečka sa rozhodnú požiadať o pomoc mužov, pre ktorých zákony taktiež neplatia. Vytvorí sa skupina rôznorodých osobností, ktorí sa cez svoje osobné konflikty musia preniesť v záujme záchrany mesta.
Antoine Fuqua prináša modernú verziu tohto klasického filmu, tešiť sa môžete napr. na Denzela Washingtona.

Všetky filmy majú premiéru 22. septembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.