Filmové novinky v CINEMAX – 39.týždeň

Tento týždeň sa do kín CINEMAX valí bohatá prílivová vlna filmov. Tešiť sa môžete na  päť filmov, napríklad na dlho očakávaný film Tima Burtona alebo na najoceňovanejšieho svetového animátora Hajaa Mijazakiho.

Cesta do fantázie (Sen to Chihiro no kamikakushi)

Svetového animátora Hajaa Mijazakiho vnímajú všetci ako najvplyvnejšieho animátora s nekonečnou fantáziou. Tento týždeň bude mať v kinách premiéru Cesta do fantázie. Unikátny film pohltí divákov každého veku svojim čarovným prostredím a emotívnym príbehom.

Je to dobrodružná snímka, kde sa neodohrávajú boje dobra zo zlom (a ani žiadne iné) a hlavná postava nemá žiadne nadprirodzené schopnosti. Príbeh je o desaťročnom dievčatku Chihiro, ktoré sa ocitne v čarovnom meste duchov, bôžikov a strašidiel.  Nie sú to však žiadne tuctové atrakcie, ktoré môžete nájsť v každom animovanom filme.

Girl Power

Český dokumentárny film je autobiografickou snímkou pražskej writerky Sany. Dielo vznikalo viac ako sedem rokov a natáčalo sa po celom svet. Sany divákov oboznamuje s ďalšími writerkami. Ukazuje nám alternatívny pohľad na writerstvo – niečo, čo niektorí vnímajú ako vandalizmus, ona vníma ako životnú cestu.

V lúčoch slnka

Dej sa odohráva v Severnej Kórei. Vodca Kim Čong-il drží krajinu v zdanlivo ideálnom živote, kde všetko funguje podľa pripraveného scenára. Ruský dokumentarista Vitalij Mansky dostal povolenie sledovať celú rodinu hlavnej hrdinky – dievčiny Zin-mi, podľa pripraveného scenára (doslova kedy môže a kedy nemôže natáčať) prípravy na oslavy výročia najvyššieho vodcu Kim Čong-ila. Aj napriek snahám autorít, tento snímok  je úplnou antipropagandou, skoro by sa dalo povedať, že až tragikomédiou. Dokumentaristi nechali bežať kameru aj vo chvíľach, keď sú scény vopred aranžované severokórejskými „režisérmi“, prípadne ju namierili na usvedčujúce detaily, ktoré majstrom manipulácie unikli. Tieto zábery, ktoré nemali nikdy uzrieť svetlo sveta, potom šikovne vložili do finálneho filmu.

VIAC:  Čo ak...?

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children)

Tim Burton, režisér-vizionár, je známy svojimi neobyčajnými filmami. Charlie a továreň na čokoládu, Sweeney Todd, Temné tiene… Všetky tieto filmy patria medzi úspešné a oceňované filmy.

Najnovší film Tima Burtona „Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej“ diváka privedie do ríše mágie, kde je možné takmer všetko. Jake sa po smrti dedka vyberá na dobrodružnú výpravu. Na kúte jedného naoko opusteného ostrova Jake natrafí na zvláštnu budovu – Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Je to veľmi zvláštne miesto – izolované od ostatných a navyše zacyklené v čase. Slečna Peregrinová tam žije so svojimi chránencami – deťmi, ktoré majú neuveriteľné schopnosti, kvôli ktorým ich okolie považuje za monštrá. Skrývajú sa nielen pred okolím, ale aj pred nebezpečnými monštrami, ktoré by radi ovládli ich schopnosti.

VIAC:  Čo ak...?

Filmovú predlohu tvorí rovnomenná kniha Ransoma Riggsa. Tim Burton sa rozhodol podľa nej natočiť film pretože „Na svete je mnoho ľudí, ktorí si pripadajú „iní“.“

Deepwater Horizon: More v plameňoch

Tento film rozpráva príbeh statočných ľudí, ktorý  pozná len málokto. 126 pracovníkov na ropnej plošine Deepwater Horizon sa 20. apríla 2010 ocitlo v pekle, Na plošine došlo k jednej z najväčších (človekom spôsobených) katastrof na svete. Muži aj ženy stáli zoči-voči hrozivým plameňom a pri boji o svoje životy mysleli len na jediné – na svojich blízkych na pevnine. V tom najväčšom žeravom pekle museli pozbierať svoju odvahu, aby zachránili seba a aj svet.

Všetky filmy majú premiéru 29. septembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.