Filmové novinky v CINEMAX – 4. máj 2017

Iba pár dní nás delí od vytúženého pokračovania Strážcov Galaxie. Už tento štvrtok prídu do kín spolu s ďalšími tromi novinkami.

Strážcovia Galaxie 2 (Guardian of the Galaxy 2)

Naši obľúbení hrdinovia na čele so Star Lordom (Petrom Quillom) sa vracajú ochraňovať galaxiu. Budú čeliť starým aj novým nepriateľom, stretnú sa aj s ďalšími ikonickými komiksovými postavami. Popri toľko „strážcovaní“ však nezabudnú rozplietať záhadu Petrových rodičov. To všetko s chytľavou  hudbou z mixtapu vol. II.

Lady Macbeth

Anglický vidiek, 1865. Mladá Catherine stojí pred núteným sobášom s postarším (a bohatým) veľkostatkárom. Jej city k nastávajúcemu sú na bode mrazu. Láska v jej srdci na statku síce zahorí, ale k úplne inému mužovi – k mladíkovi, ktorý tam pracuje. Catherine je rozhodnutá zmeniť svoj život a nič ju nezastaví.

Film je adaptáciou drámy ruského dramatika Leskova. Pre režiséra Williama Oldroyda je to jeho celovečerná filmová prvotina.

Červená korytnačka (La Tortue Rouge)

Tento týždeň sa do kín dostáva aj japonský animovaný film, ktorý bol ocenený v Cannes. Mladý muž stroskotal na tropickom ostrove, kde okrem neho bývajú len vtáky a korytnačky. Nádherné animácie sú dokreslené príjemnou hudbou. Film je bez slov, na to, čo nám film povie, slová netreba.

Denník rušňovodiča (Dnevnik mašinovode)

Režisér Miloš Radovič (Náhla a predčasná smrť plukovníka K.K, Malý svet) prichádza tentokrát s čiernou komédiou. Priemerný rušňovodič v Srbsku neúmyselne zabije za svoju kariéru 15 až 20 ľudí. Rekordérom v krajine je však Ilja s číslom 28. Rušňovodičom sa stal rovnako ako jeho otec a dedo. Teraz je čas, aby prenechal svoje miesto svojmu adoptívnemu synovi. Sima sa nechce stať vrahom, no kolegovia ho ubezpečujú, že sa to proste pritrafí. Dni bežia a Simovi sa nešťastia vyhýbajú. On je rád, ale jeho otec s priebehom situácie nie je spokojný. Chce, aby bol Sima „dobrý rušňovodič“ a tak sa rozhodne synovi „pomôcť“…

Všetky filmy majú premiéru 4. mája 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.