Filmové novinky v CINEMAX – 40. týždeň

Prvý októbrový týždeň sa v kinách CINEMAX môžete tešiť na tieto filmy.

5 October + Braček Jelenček

Režisér a scenárista Martin Kollár do kín priniesol náročný dokument. Jeho brat sa dozvedel, že mu ostáva len pár mesiacov života a rozhodol sa vydať na neurčitú cestu s určitým termínom. 5. október – na tento deň je plánovaná jeho závažná operácia. Ticho a vážnosť sprevádzajú hlavného hrdinu celým minimalistickým filmom.

Ako predfilm je uvádzaný Braček Jelenček (trvá 12 minút).

KIKI: Poďme na to! (Kiki, el amor se hace)

Eroticko-úsmevná komédia o problémoch mladých madridčanov v sexuálnej oblasti prekračuje hranice bežne hovoreného a odhaľuje rôzne zákutia ľudskej osobnosti. 5 rôznych mileneckých párov, 5 rôznych príbehov a 5 rôznych sexuálnych stratégii s úsmevnými (a občas aj úchylnými) hláškami vyčarujú úsmev na nejednej tvári.

Pirko

V dramatickom česko-slovenskom filme nám režiséri približujú život outsiderov spoločnosti – detí z detského domova. Čo robia po prepustení? Kam idú? Ako žijú?

Pozeráme sa na príbeh Martiny (alias Shakiry). Keď prichádza jej vysnený deň 18. narodenín, odchádza Martina z decáku s hlavou plnou snov, amuletom pre šťastie a pár drobnými za svojim priateľom Romanom do Prahy. Roman je tiež z detského domova a je bez peňazí, preto ju predá pasákom. Martina sa ocitá vo víre drog, alkoholu, prostitúcie a temnoty. Nakoniec sa jej podarí utiecť a nájsť svetlo na mieste, ktoré by málokto čakal.

Kubo a kúzelný meč (Kubo and the two strings)

Kubo je majstrom slova. Dokáže rozprávať dych berúce príbehy, ktoré pomocou kúzel ožívajú. Svoj talent používa na uživenie seba a svojej chorej matky, s ktorou žije v jaskyni. Jeho príbehy musia skončiť pred zotmením, inak bude na neho uvalená kliatba. Raz sa Kubovi nepodarí vrátiť pred zotmením do jaskyne a začína jeho vlastný príbeh – musí vyhľadať svojho otca, legendárneho samuraja. S pomocou Opice a Chrobáka sa púšťa do hľadania otcovej  výzbroje, aby bol schopný poraziť zlo, ktoré ho ohrozuje.

Dievča vo vlaku (The girl on the train)

Rachel každý deň cestuje rovnakým vlakom do Londýna, len aby nikto nezistil, že prišla o prácu. Pozerá sa z okna a uvažuje o svojom rozpadajúcom sa živote. Prišla o prácu, musela sa presťahovať do lacného podnájmu, rozpadlo sa jej manželstvo… Často z okna vlaku vidí v dome pri trati jeden šťastný pár a ticho im závidí.  Až kým… jedného dňa nezbadá v dome niečo, čo jej navždy zmení život.

Film je natočený podľa rovnomennej knihy.

Deväť životov pána Fúzika (Nine Lives)

Tom Brand je megaúspešný boháč. Kým v pracovnej blasti žiari, v súkromnej upadá – rodine venuje veľmi málo času a nikdy si na nich nenájde čas. jeho 11-ročná dcéra si želá k narodeninám mačku. Tom sa náhodou ocitá v obchode zo zvieratami divného pána Perkinsa. Predavač vie presne, čo Tom potrebuje – veľkého kocúra menom Fúzik. Cestou na párty má Tom tragickú nehodu a jeho telo leží v kóme v nemocnici. Tom sa prebúdza ako pán Fúzik a pán Perkins mu dáva ultimátum – musí do týždňa dokázať, že svoju rodinu miluje, inak bude kocúrom navždy.

Všetky filmy majú premiéru 6. októbra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie, niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.