Filmové novinky v CINEMAX – 41.týždeň

Nový týždeň, nové filmy…. Na čo sa môžeme tešiť už tento týždeň?

Toto je náš svet (Captain Fantastic)

Ďaleko od civilizácie vychováva Ben svojich 6 detí. Po závažnej udalosti je nútený zmeniť prostredie a z lesa prísť “do civilizácie” – medzi ľudí. Ben a deti sú nútení vyliezť zo svojho malého bezpečného sveta a nájsť sa.

V hlavnej úlohe sa predstaví charizmatický herec Viggo Mortensen (Pán Prsteňov).

Zilionári (Masterminds)

Podnadpis tohto filmu by mohol byť: “Čo sa stane keď motyka vystrelí?” David je jednoduchý človek a v jeho monotónnom živote je jeho jediným spesterním pekná kolegyňa Kelly. Jedného dňa sa dá práve ňou nahovoriť na skupnové vylúpenie banky. Skupina zlodejov je poskladaná z neskúsených a hlúpučkých jednotlivcov – a štatisticky by sa im to nemalo podariť… Lenže, absolútnou náhodou (alebo šťastím?) sa im to podarí a oni majú 17 milónov dolárov. Skupinka je naozaj bláznivá a bezhlavo utrácajú peniaze – a zároveň nechávajú polícii jasné stopy.

Inštalátér (Instalatér z Tuchlovic)

VIAC:  Čo ak...?

Štyridsaťročný Luboš Cafourek je svojrázny inštalatér z malej obce pri Prahe. Je zručný, poctivý a so všetkým si dokáže poradiť. Nemá auto – používa bicykel. Nemá mobil – telefonáty vybavuje jeho matka (a varí, perie, nakupuje). Luboš má vždy na všetko nečakanú a vtipnú odpoveď, no praktický a spoločenský život je pre neho veľká neznáma. Za prácu si nedokáže vypýtať primerané peniaze, kamarátom opravuje zadarmo a to, čo zarobí, hneď minie za jedlo pre túlavé mačky alebo za hazard. Luboš všetko nepríjemné odsúva na “neskôr” alebo na “uvidíme”. Všetky jeho pokusy o kontakt so ženami končia fiaskom a v tejto oblasti mu život zariadiť nevie ani mama…

Operácia Anthropoid (Anthropoid)

Filmové spracovanie jednej veľkej (a úspešnej) vojnovej operácie – atentát na Reinharda Heydricha. Heydrich bol vysokopostavený nacistický predstaviteľ, autor myšlienky “konečného riešenia židovskej otázky” a mnohými bol označovaný ako tretí najnebezpečnejší muž Nemecka. Spojenci v Londýne prišli z odvážnym plánom na jeho zastavenie. Na vykonanie atentátu v Prahe boli vybraní československí vojaci Jan Kubiš a Jozef Gabčík. Priebeh atentátu a aj to, čo sa dialo potom si môžete pozrieť v tomto dramatickom filme.

VIAC:  Čo ak...?

Vo filme si hlavné postavy zahrali popri českých hercoch viacerí medzinárodne známi herci, napr. Jamie Dornan (50 odtieňov sivej) a Cillian Murphy (Batman – trilógia Christophera Nolana).

Inferno

Inferno je sfilmovaná kniha spisovateľa Dana Browna. Po tretíkrát sa stretávame so symbolistom Robertom Langdonom (v hlavnej úlohe Tom Hanks). Robert sa prebúdza v nemocnici s amnéziou a za pomoci Sienny Brooksovej sa pokúša zachrániť svet pred vražedným spiknutím.

Všetky filmy majú premiéru 13. októbra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie, niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

 

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.