Filmové novinky v CINEMAX – 42.týždeň

Tento týždeň do kín prichádzajú štyri novinky. Potrebujete odstrániť jesennú depku alebo sa naladiť na Haloween? Tak bežte do kina na jeden z týchto filmov.

Bezva ženská na krku

Česko-slovenská komédia od tvorcov úspešenej komédie “Ženy v pokušení” je o ženskej odvahe nájsť samu seba. Po rozvode s manželom Eliška odchádza na vidiek pracovať ako učiteľka – a je ubytovaná u muža menom Božíček, ktorý už “zo ženskými skončil” a navyše je hrobár. Eliška si však nenechá skákať po hlave a Božíčkovi ukáže, čo všetko zvládne.

Deviaty život Louisa Draxa (The 9th Life of Louis Drax)

Thriller je natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy. Deväťročný Louis Drax už zažil osemkrát stretnutie so smrťou. Každý rok ho stretla nejaká nehoda – prežil otravu, zásah elektrickým prúdom, ťažké zlomeniny a raz skoro zmrzol a utopil sa. Počas oslavy deviatych narodenín utrpí chlapec svoju najťažšiu nehodu. Spadne z okraja vysokého útesu do ľadovej vody a zomrie pri prevoze do nemocnice. Po dvoch hodinách v márnici však začne znovu dýchať, čo je zázrak. Jeho prípad preberá doktor Pascal (Jamie Dornan – 50 odtieňov sivej), ktorý chce odhaliť pravdu o Louisovom bizarnom živote. Doktor však pomaly stráca hranice reality a fantázie a zaplieta sa hlbšie do Louisovho života. Kľúč k rozuzleniu temných udalostí pravdepodobne leží hlboko v mysli spiaceho chlapca…

Réžie sa ujal Alexandre Aja, známy z réžie hororov ako Hory majú oči, Zrkadlá, Noc s nabrúsenou britvou a preto sa môžete tešiť na poriadne napätie.

Jack Reacher: Nevracaj sa (Jack Reacher: Never Go Back)

Hrdina knižnej série Leeho Childa sa vracia na plátna kín. Reacher rád pracuje na prípadoch, kde by oficiálne vyšetrovanie bolo prekážkou a je potrebný “alternatívny postup”. Najradšej sa angažuje v prípadoch, ktoré na prvý pohľad nemajú zmysel. Taký prípadom je aj obvinenie veliteľky Susan Turnerovej (Cobie Smulders) zo špionáže. Reacher ju chcel pôvodne pozvať na večeru, no až prirýchlo začali okolo nej umierať ľudia. Teraz ju musí dostať z väzenia, aby pomohol dokázať jej nevinu. No tomu záhadnému Niekomu sa určite nebude páčiť.

Oheň na mori + Superbia (Fuocoammare)

Lampedusa – ostrov, ktorý sa nachádza približne 200 km od južného pobrežia Talianska. V poslednej dobe je ostrov spájaný s migrantmi, ktorí kvôli jeho výhodnej polohe ostrov používajú ako bránu do celého sveta, kde hľadajú lepší život. Režisér Gianfranco Rosi prežil na ostrove pár mesiacov aby zachytil každodennú realitu, migrantov na malých člnoch a katastrofálne podmienky, ktoré na ostrove vládnu.

Film Oheň na mori je uvádzaný spolu s krátkym animovaným filmom Superbia.

Všetky filmy majú premiéru 20. októbra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie, niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.