Filmové novinky v CINEMAX – 43.týždeň

Prinášame Vám pravidelný prehľad filmových noviniek v kinách CINEMAX.

American Honey

Tento film neukazuje Ameriku ako nablýskanú krajinu možností (ako iné filmy), ale odhaľuje aj jej iné, temnejšie stránky. Pre niekoho dokonalá generačná výpoveď, pre iných americký road movie. Hlavná hrdinka Star to nemá ľahké. Nemá otca, matka sa o ňu nezaujíma a preto sa sama stará o dvoch mladších súrodencov. Keď stretne na parkovisku pred supermarketom dodávku rovesníkov, ktorí žijú Americký sen 2.0, poslúchne volanie svojho srdca a naskočí. Sú to podomoví predajcovia predplatného na časopisy, ktoré by inak nikto nekúpil. Oni, podobne ako časopisy sú outsideri. Star rýchlo zisťuje že táto činnosť nie je práca, skôr životný štýl – cestovanie stovky kilometrov, nekonečné párty, neobvyklé zvyky, konflikty….. A aby komplikácii nebolo málo, Star sa zamiluje do najúspešnejšieho predajcu Jakea.
Režisérka filmu Andrea Arnoldová sa rozhodla dať priestor novým tváram a 11 z 15 hercov nemalo skúsenosti s natáčaním. Objav filmu, Sashu Lane, stretla režisérka na pláži.

Fim získal v Cannes špeciálnu cenu poroty.

Účtovník (The Accountant)

Christian (Ben Affleck) je účtovníkom v jednej malej firme. Je to však iba zásterka – v skutočnosti je Christian niečo ako nezávislý účtovník pre nebezpečných ľudí, pretože je matematický génius. S postupným  pomalým tlakom prichádzajúcim z oddelenia pre boj s organizovaným zločinom sa Christian rozhodne prijať legálneho klienta. Je to prosperujúca spoločnosť zaoberajúcou sa robotikou, v ktorej účtovníčka (Anna Kendrick) zistila nejaké nezrovnalosti. Čím bližšie sú k odhaleniu pravdy, tým viac ľudí umiera…

Toni Erdmann

V nemeckej komédii sa zasmejeme na žartoch učiteľa Winfrieda Conradiho. jeho život je absolútna rutina a preto si občas z niekoho vystrelí (drobné prevleky a tak). Po smrti jeho verného štvornohého druha sa Winfried rozhodne venovať  celú pozornosť  svojej dcére Ines.  Ines je zameraná na kariéru a kontakt s otcom nie je jej priorita. Po neúspechoch mení Winfried stratégiu – čo nedosiahne ako otec, to môže zvládnuť jeho alter-ego nemecký ambasádor a životný kouč Toni Erdmann.

Zväčšenina (Blow-up)

Fotograf Thomas je bohatý, úspešný a sebavedomý. Jedného dňa sa ide prejsť do opusteného parku, len tak, bez cieľa, s fotoaparátom. Fotí všetko okolo seba a do záberu sa mu dostane aj milenecký pár. Vyfotená žena od neho žiada negatívy. Thomas ju odmieta a neodbytná žena ho následne navštívi aj v ateliéri. Tentokrát ponúka svoje telo za nafotené snímky. To vzbudí u Thomasa podozrenie, že zachytil niečo viac. Obrázky zväčší a odhalí pravdu.

Všetky filmy majú premiéru 27. októbra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.