Filmové novinky v CINEMAX – 44.týždeň

Konečne sa do kín dostáva dlho očakávaná marvelovka Doctor Strange. Spolu s ňou prichádza do kín ešte ďalších 5 noviniek. Ste zvedaví, na čo sa môžete tešiť?

Doctor Strange

Dlho očakávaná fantasty marvelovka sa konečne dostáva do kín. Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) je svetoznámy neurochirurg, ktorý má celú kariéru pred sebou. Lenže nešťastná nehoda mu zmení život – nemôže používať ruky. Tradičná medicína zlyháva a Strange sa rozhodne vyskúšať alternatívnu medicínu. Odchádza na tajomné miesto zvané Kamar-Taj. Nie je to len chrám uzdravenia, ale aj miesto, kde sa realita mení v nepoznané dimenzie. Strange sa musí rozhodnúť, či sa chce vrátiť do svojho pozemského života plného bohatstva a slávy alebo zvolí ochranu svet ako najsilnejší mág všetkých čias.

Trolovia (Trolls)

Nový animák od tvorcov Shreka. Trolovia sú vždy šťastní a veselí škriatkovia. Radi tancujú a počúvajú hudbu. Jediná starosť, ktorú majú sú Bergeni. Sú to ich úhlavní nepriatelia, radi bz ich zjedli. Bohužiaľ už dlho žiadného nemali, pretože sa trolovia skryli. Ich kulinárská nádej oživa, keď sa im podarí uniesť takmer celú dedinku. Až na dvoch trolov – Poppy a Vetvíka. Je len na nich, aby zachránili kamarátov.

VIAC:  Čo ak...?

Zďaleka (From Afar)

Mexická dráma o netradičnom romantickom vzťahu dvoch mužov – problematického mladíka Eldera a päťdesiatnika Armanda. Spočiatku to bola prostitúcia, časom sa vzťah mierne vyrovnáva a obaja muži sa snažia vyrovnať s jazvami minulosti. Dej sa odohráva oddialene, rozprávania sú často nedokončené, aby divák mohol o všetkom uvažovať.

Film bol ocenený v Benátkach Zlatým Levom.

Skúška dospelosti (Bacaulerat)

Romeo Aldea je otec, ktorý chce pre svoju dcéru len to najlepšie. Žijú v malom mestečku ďaleko od civilizácie a on chce, aby sa v živote dobre uplatnila. Jeho snahy sú úspešné, Eliza dostala štipendium na štúdium psychológie a jediná prekážka na jej ceste je maturita. Očakáva sa, že to pre ňu bude formalita. Deň pred maturitou má Eliza nehodu. Jej otec je rozhodnutý veci vyriešiť, aj keď popritom musí porušiť všetko, čo svoju dcéru učil

Rozprávky pre Emu (Pohádky pre Emu)

Česká romantická komédia je príbehom o malom dievčatku Eme, ktorej umrela matka. Jej otec Peter do nehody nevedel že má dcéru a je jej jedinou možnosťou, ako sa nedostať do domova. Avšak, Peter sa novej úlohy rýchlo a odvážne chopí a snaží sa byť Eme všetkým. Aby Ema nemusela do domova, musí Peter presvedčiť sociálku, že sa dokáže postarať o dieťa. A musí začať veriť na lásku.

VIAC:  Čo ak...?

Krásne dni v Aranjuez (The Beautiful Days of Aranjuez)

Poslednou novinkou tohto týždňa je dráma podľa divadelného scenáru. Wenders natočil film v špeciálnej 3D technológii, vďaka ktorej sa budete cítiť ako neoddeliteľná súčasť filmu. Scéna je idylická – je krásny letný deň, v pozadí vidno siluety Paríža. V záhrade sedia muž a žena. Rozprávajú sa o živote, o minulosti, o skúsenostiach…. Konverzácia má len jedno pravidlo – bezpodmienečnú úprimnosť. V susednom domčeku sedí spisovateľ a zapisuje ich dialóg. Alebo je to naopak? Diktujú mu, čo má písať?

Všetky filmy majú premiéru 3. novembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.