Filmové novinky v CINEMAX – 45.týždeň

Tento týždeň sa do kín dostáva až sedem noviniek. Takže poďme si ich všetky predstaviť.

Bobo (The Constitution)

Stredoškolský učiteľ Vjeko bol celý svoj život ponorený v práci – venoval sa štúdiu histórie. Žije v Záhrebe, v malom ošarpanom byte so svojim otcom. Vjekovi tragicky zahynula jeho životná láska Bobo. Ostal smutný a tento smútok prekonával nočnými prechádzkami v ženských šatách. Na jednej z jeho prechádzok narazí na skupinku mladíkov, ktorí ho zbijú a Vjeko sa ocitá v nemocnici. V nemocnici sa o neho stará zdravotná sestra Maja, ktorá býva v tom istom paneláku ako on. Ich puto pretrvá ajpo Vjekovom prepustení z nemocnice. Začína sa tak príbeh troch ľudí, ktorí sú na seba odkázaní a musia sa s tým vysporiadať.

Prvý kontakt (Arrival)

V 12 metropolách na Zemi pristála mimozemská civilizácia. Aké sú ich zámery? Prišli v mieri? Alebo nás čaká boj? V hlavnej úlohe sa predstaví Amy Adams ( známa ako Lous Lane z filmov Muž z ocele, Batman v Superman).

Snowden

Životopisný film muža, ktorého meno pozná takmer každý. Mrazivý film, ktorý sa dá pokojne označiť aj za thriller ukazuje Edwarda Snowdena – muža, ktorý sa vzdal pokojného rodinného života a úspešnú pracovnú kariéru a stal sa štvancom vlády. Je to hrdina, ktorý zasluhuje pocty alebo zločinec, ktorého treba chytiť? Na túto otázku sa snaží odpovedať režisér Oliver Stone. Nech je odpoveď akákovek, jedno je viac než isté – Snowden zmenil súčasný svet.

Sedem statočných (Magnificient Seven) – 1960

Legendárny western – podľa mnohých najlepší –  prichádza tento týždeň do kín vo vylepšenej farebnej verzii. 7 pištolníkov sa snaží ochrániť mexických dedinčanov pred chamtivými banditmi.

IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia

Zaujímavý projekt, ktorý je známy aj za hranicami Slovenska ukazuje spojenie tradičného s netradičným. Súbor Lúčnica, režisér Ján Ďurovčík a úspešná kapela IMT Smile sa zišli a vytvorili naozajstný kultúrny zážitok. V tomto dokumente nahliadnete na pódiá koncertov a aj do zákulisia celého projektu.

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu (Hacksaw Ridge)

Jedinečný film Mela Gibsona zobrazuje neobyčajný príbeh o vojnovom hrdinstve. Hlavný hrdina Desmond Doss nechcel nosiť akúkoľvek zbraň. Pretože Doss odmietal nosiť zbraň, pridal sa k zdravotníkom 307 pluku 77. pešej divízie. U niektorých vojakov to vzbudzovalo nedôveru – v jednej z prvých línii im mal kryť chrbát neozbrojený muž s lekárničkou. Doss často počúval urážky a posmešky od spolubojovníkov.

V marci 1945 však Doss ukázal, že je platným spolubojovníkom aj bez zbrane. Dossova rota mala za úlohu dobyť vysoký útes. Vojaci sa vyšplhali na útes a hneď sa ocitli v pekelnej paľbe. Obetavý zdravotník Doss sa odmietol ukryť do bezpečia a zranených spolubojovníkov odnášal po jednom z útesu.

Egon Schiele (Egon Schiele: Tod und Mädchen)

Najprovokatívnejší viedenský umelec 20 storočia. Jeho umelecká kariéra bola spočiatku ovplyvnená tvorbou Gustava Klimta, neskôr našiel inú inšpiráciu – mladé ženy. Jeho „hlavné múzy“ – Gerti a mladá Wally boli často zvečňovanými ženami v jeho obrazoch. Erotika, ktorá sa zobrazovala v jeho dielach poburovala vtedajšiu spoločnosť a to až natoľko, že sa nemohol pohybovať v Česku, bol obvinený zo znásilnenia a sudca jeden z jeho obrazov spálil.

Všetky filmy majú premiéru 10. novembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.