Filmové novinky v CINEMAX – 46.týždeň

Milovníci Pottera pozor – v kinách odštartujú Fantastické zvery a ich výskyt. Spolu s týmto magickým filmom sa do kín rúti celkom 5 filmových noviniek.

Planetárium (Planetarium)

Príbeh sa odohráva v prvej polovici 19. storočia. Dve sestry  – Laura a Kate – sú na spoločnom európskom turné vykonávajú seansy (vyvolávajú duchov). Na jednom vystúpení sa spoznávajú s Andrém, francúzskym filmovým producentom. André sa nechá prehovoriť na osobnú seansu sestier, tam sa mu zjaví zosnulý brat. Je nadšený a chce s nimi rozbehnúť intenzívnu spoluprácu – poskytnúť dom, kontrakt, zabezpečiť show, natočiť o nich film… Plány stroskotajú na komplikovaných vzťahoch, ktoré sú medzi nimi.

Vo filme hrajú hlavné postavy Natalie Porman (Čierna labuť) a dcéra Johnyho Deppa a Vanessy Paradis – Lily-Rose Deep.

Sieranevada

Mala to byť obyčajná zádušná omša. Všetko bolo naplánované, no nič nejde podľa plánu. Drobné konflikty, nečakaní hostia a dovtedy nevypovedané krivdy sa nakopia. Pokoj nemajú ani živí, ani mŕtvi. Dramatická komédia je o očakávaní vecí, ktoré nikdy neprídu.

Richard Müller: Nespoznaný

Fenomenálny umelec Richard Müller počas 25 rokov svojej kariéry zažil pády aj vzlety. Raz vyhlásil koniec kariéry a potom sa vrátil. Dokumentárny film Mira Rema bol nakrúcaný tri roky počas Müllerových spoločných koncertov so skupinou Fragile. Spevákova výpoveď je veľmi odvážna a otvorená.

 

Fantastické zvery a ich výskyt (Fantastic Beast and Where to Find Them)

Do sveta Pottera sa vrátime vo filme Fantastické zvery a ich výskyt. Fantastické zvery sa odohrávajú v roku 1962, kedy Newt Scamender dokončil svoj výskum výskytu magických bytostí. Všetko by dopadlo dobre, nebyť krátkej zastávky v New Yorku, mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a pár fantastických zverov na úteku…

Americká idyla (American Pastoral)

Film podľa rovnomernej knižnej predlohy (ocenená Pullitzerom) ukazuje príbeh jednej naoko idylickej rodiny. Zdanlivá idyla je rozbitá politickým a sociálnym chaosom. Režisérom filmu je herec Ewan McGregor (Star Wars: Sila sa prebúdza, Anjeli a démoni).

Všetky filmy majú premiéru 17. novembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.