Filmové novinky v CINEMAX – 47.týždeň

Ďalší novembrový týždeň Vám môže spestriť jeden z týchto 6 premiérových filmov.

Vtedy v raji (Tenkrát v ráji)

Josef Smítka (Vavřinec Hradílek) odmietol nastúpiť k totálnemu nasadeniu v Ríši a niekoľko rokov sa pred úradmi skrýval v skalnom meste Hruboskalska, podporovaný kamarátmi z radov českých a nemeckých horolezcov. “Joska”, ako mu hovorili kamaráti,  na svojej ceste za slobodou prekročil mnohé hranice. Nikdy sa nesklonil pred Nemeckom, jeho srdce bolo oddané kamarátom a vysnívanej žene. Preto je pre mnohých dodnes legendou.

Nočné zvieratá (Nocturnal Animals)

Nočné zvieratá = chronickí nespáči.  Ich noci sú osamelé, temné a nekonečne dlhé. Susan Morrow má všetko,čo chcela, avšak je tu čosi, čo jej spôsobuje prázdno… Celé noci nespí. leikom na jej nespavosť by mohol byť rukopis románu Nočné zvieratá, ktorý napísal jej exmanžel Edward (Jake Gyllenhaal). Znepokojujúci dej je jedinou chybičkou tohto “lieku”. V románe vystupuje muž v strednom veku – Tony (tiež Jake Gyllenhaal). On a jeho rodina idú na dovolenku do Nového Mexika. Idylu naruší náhodné nočné stretnutie s trojicou násilníkov – a tí mu unášajú ženu a dcéru. Na druhý deň sa s pomocou cynického detektiva (Michael Shannon) vydáva po stopách zločincov, ale šanca na záchranu ženy a dcery sa zdá byť mizivá.
Ďaleko od tejto drámy si Susan pri čítaní uvedomuje desivú paralelu k svojmu exmanželovi…

Finále

Športový dokument spomína na “Majstrov z Belehradu”. V roku 1976 sa stalo Československo majstrom Európy. Aké sú osudy futbalistov teraz? Spomienky športovcov znovu ožívajú… V kontraste sú v dokumente zachytení aj niektorí futbaloví súčasníci – Marek Hamšík, Martin Škrtel – porovnáva sa myslenie vtedy a teraz, osudy, zážitky…

Akcia Arktída (Operation Arctic)

Tri deti (13 ročná Júlia a dvojičky – osemroční Ida a Sindre) sa zúfalo túžia stretnúť so svojim otcom. Otec je v južnom Nórsku a preto stretnutie nie je také ľahké. Avšak, pred deťmi sa objaví príležitosť – helikoptéra, ktorá tam letí! Deti sa skryjú do helikoptéry a dúfajú, že ich nenájdu. Helikoptéra však počas letu musí náhle zmeniť smer a tak sa deti ocitajú úplne inde – na opustenom ostrove v arktickej časti Nórska. Podarí sa im tam prežiť?

Červený pavúk (Czerwony Pająk)

V poľskom psychologickom trilleri je na začiatku vražedná pavučina, ktorú sa v priebehu filmu pomaly rozmotáva. Červený pavúk bol sériový vrah, ktorý desil všetkých občanov Krakova. Karol, obyčajný mladík, sa začal domnievať, že jeden starší pán je sériový vrah Červený pavúk. Muža sleduje a fotí si ho – začína ním byť posadnutý. Medzitým spoznáva Danku, o niečo staršiu fotografku. Karol  bude musieť urobiť najdôležitejšie rozhodnutie svojho života – komu/čomu venuje viac pozornosti.

Frankofónia (Francofonia)

Nevšedná filmová esej o umení v ťažkej dobe (druhej svetovej vojne) nás prevedie parížským múzeom Louvre. Režisér Alexander Sokurov dáva na pomyselné misky váh umenie a moc a hľadá odpoveď na otázku, čo pre človeka znamená viac.

Všetky filmy majú premiéru 24. novembra 2016. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.