Filmové novinky v CINEMAX – 5. október 2017

Filmová úroda pokračuje aj tento týždeň. Do kín mieri 7 filmových noviniek.

Blade Runner 2049

Jedna z najočakávanejších filmových noviniek tohto roku mieri tento týždeň do kín. Po tridsiatich rokoch prichádza blade runner K, aby odhalil veľké tajomstvo, ktoré môže celú ľudskú spoločnosť obrátiť naruby. Pri odhaľovaní tohto tajomstva však K zistí, že potrebuje vypátrať bývalého blade runnera, ktorý je 30 rokov nezvestný.

Vo filme sa môžete tešiť nielen na pôvodného blade runnera (Harrison Ford), ale aj na známe mená ako Jared Leto (Joker zo Suicide Squad) či Ryan Gosling (La la Land).

Esá z pralesa (Les As de la Jungle)

Kto sa skrýva pod názvom „Esá z pralesa“? Je to skupina odvážnych zvieratiek, ktorú vedie tučniak Mauric. Hoci je mierne nemotorný, je odvážny – presne tak ho totiž vychovala mama tigrica. Spolu s kamarátmi má za úlohu ochrániť prales pred zlým koalím vodcom Igorom, ktorý chce za pomoci armády paviánov zničiť prales.

Hora medzi nami (The Mountain Between Us)

Náhodou spojená dvojica lekár (Idris Elba) a fotoreportérka (Kate Winslett) prežijú pád lietadla do nehostinných hôr. Pilot umrel, vysielačka nefunguje, naokolo je len divočina a záchrana nechodí. Preto ak chcú prežiť, musia sa spoľahnúť len jeden na druhého.

O tele a duši (A Teströl és Lélekröl)

Dvaja ľudia, ktorí neverili, že nájdu lásku. On je starší telesne hendikepovaný majiteľ bitúnku, ona mladá a úzkostlivá kvalitárka mäsa, ktorá sa bojí bližších vzťahov. Ich zblíženiu dopomôžu spoločné sny o laniach a jeleňoch.

Po dlhšej pauze na filmovej scéne sa vrátila Ildikó Enyedi a hneď zožala úspech – film získal hlavnú cenu Zlatého medveďa na tohtoročnom Berlinále.

Tá, ktorá odišla (Ang babaeng humayo)

Po tridsiatich rokoch vo väzení sa Horácia dostáva na slobodu. Vo svete nie je nič rovnaké (umrel jej manžel), no zároveň sa nič nezmenilo (peniaze vládnu svetom, medzi bohatými a chudobnými je veľká priepasť). Film nesie pomenovanie „súcitná dráma“.

Ťažká duša

Hudobný dokument sa zaoberá celkom nevídanou oblasťou – rómskymi tragickými piesňami. Pre Rómov je typický pozitívny vzťah k hudbe – tá s nimi kráča celý život. Zbližuje ich, pomáha prežívať trápenia ale aj radosti.

Brazil

Čítali ste Orwellove dielo 1984? Ak áno, tak potom v tomto filme nájdete určité paralely s Orwellom. Scifi-čierna komédia pesimisticky nahliada na budúcnosť ľudstva. Dej sa odohráva „niekedy v 20. storočí“ a vyobrazuje jednoduchý príbeh lásky Jacka a Jill v nie celkom jednoduchých životných podmienkach. Ľudia sú obyčajné nástroje systému a miesto pre potreby jednotlivca je minimálne.

Všetky filmy majú premiéru 5. októbra 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.