Filmové novinky v CINEMAX – 7. december 2017

S novým týždňom prichádza do kín 5 filmových noviniek.

Ocko je doma 2 (Daddy’s Home 2)

Keď sa na konci komédie Ocko je doma dvaja otcovia pomerili, mohli sme si myslieť, že o nich už v živote nebudeme počuť. Ale teraz sa vracajú vo vianočnom pokračovaní. Dusty a Brad sú už kamoši, dohodli sa, že Vianoce strávia všetci spolu ako rodina. Mohli by to byť pokojné sviatky, keby sa na ne nepozvali ich otcovia. A samozrejme, že ani jeden z nich nie je ľahký oriešok.

Vážený občan (El ciudadano ilustre)

Spisovateľ Daniel Mantovani vyzerá, že má všetko, čo kedy mohol dosiahnuť. Práve dostal to najvyššie ocenenie, aké spisovateľ môže dostať – Nobelovu cenu za literatúru. Namiesto spokojnosť však Daniel upadne do depresie. Pred svetom sa uzavrie, nekomunikuje, nepíše, odmieta pozvánky na spoločenské udalosti… Niečo sa v ňom zlomí až vo chvíli, keď v pošte nájde list, že v jeho rodnom meste ho chcú vyhlásiť za čestného občana. Martina nadchne návrat do starých známych ulíc, medzi priateľov, lásky. No po príchode do mesta zisťuje, že úspech sa neodpúšťa a že najviac dokážu závidieť tí, ktorí boli niekedy jeho priatelia. Aký dopad zanechá na Martinovi trpká návšteva mesta? Začne písať alebo sa ešte viac ponorí do samoty?

Miesto splnených túžob (The place)

V reštaurácii The Place sedí stály zákazník. Tento tajomný hrdina je ochotný vypočuť si 8 ľudí a splniť im akékoľvek prianie, na oplátku však požaduje, aby splnili isté úlohy. Kam až budú ochotní zájsť ľudia kvôli splneniu svojich snov? Túto komediálnu drámu režíroval Paolo Genovese, autor úspešného filmu Úplní cudzinci.

Axolotl Overkill

16 ročná Mifti žije v Berlíne. Vo veľkom meste navštevuje večierky a žije neviazaný nočný život so všetkým čo k tomu patrí, na školu kašle. Dospelí, ktorých stretáva jej prídu zúfalí. Mifti im ako príde drzá, sebavedomá potvora. Ale taká musí byť. Pretože Mifti vie, že vo veľkom svete sa môže spoľahnúť jedine na seba. A podobne ako vodná príšera axolotl, aj Mifti prežije všetko a stane sa niekým novým.

Tri želania

Rodinná filmová rozprávka Tri želania (orig.názov Přání k mání), rozpráva poetickou a humornou formou, príbehy niekoľkých podôb lásky: o trápeniach násťročného Alberta, ktorý je až po uši – a hlavne neopätovane – zamilovaný do sestry svojho najlepšieho kamaráta, o láske medzi Albertovými rodičmi, teda o varietnom kúzelníckom duu prežívajúcom krízu stredného veku a tiež o rodičovskej láske, v ktorej sa flákač a lámač dievčenských sŕdc Bosák junior, snaží získať pozornosť a lásku svojho otca, úspešného hoteliéra. Albert a všetci ostatní, nakoniec prídu na to, že k šťastiu nie sú potrebné žiadne čary a mágia, ale predovšetkým odvaha meniť okolo seba veci k lepšiemu. To však neznamená, že naozajstné kúzla a čary neexistujú…

Všetky filmy majú premiéru 7. decembra 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.