Filmové novinky v CINEMAX – 7. september 2017

September začína veľkolepo. Do kín prichádzajú tento týždeň 4 novinky. Tešiť sa môžete na animák o Yetim či najnovšiu sfilmovanú Kingovku.

To (It)

Mesto Derry sa na prvý pohľad zdá obyčajné, ale nie je to pravda. Pod povrchom sa skrýva starodávne zlo, ktoré sa nikto neodváži ani len pomenovať. „TO“, ako zlo nazývajú, vždy na pár rokov rozpúta príliv katastrof. V meste začínajú umierať deti a obyvatelia sú pod nadvládou temných síl. Vyzerá to tak, že „TO“ môže byť zastavené iba tou najvyššou obetou…

Film bol natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy od Stephena Kinga.

Malý Yeti (The Son of Bigfoot)

Tínedžer Adam celé roky pátral po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností. Jedného dňa prekvapene zistí, že jeho otcom je legendárny lesný muž Yeti! Adamov otec sa v lese musel ukryť pred vedcami, ktorí chceli skúmať jeho DNA. Adam si s otcom začína pomaly budovať vzťah a zisťuje, že zdedil po ňom neobyčajné schopnosti. Lenže vedci nepoľavili v hľadaní Yetiho a Adam ich za ním omylom zaviedol. Preto sa obaja musia vydať na dobrodružnú cestu, aby si zachránili vlastné životy.

Červená

V životopisnom dokumente sa bližšie zoznámite s umelkyňou Soňou Červenou. Jej život bol občas plný neuveriteľných chvíľ, aké vie vymyslieť len sám život. Réžisérkou a scenáristkou filmu je Olga Sommerová (O čem ženy sní, Magický hlas rebelky).

Out

Päťdesiatnik Ágoston sa vyberá splniť si svoj dávny sen – cestovať a chytiť veľkú rybu. Skončí však na Pobaltí – úplne na mizine. Práve vtedy sa začína jeho dobrodružstvo.

Tento film je premietaný s krátkym animovaným predfilmom „Žltá“. Hlavnou hrdinkou je operná speváčka Viola, ktorá má jasnú predstavu o tom ako má žiť. Život je z jej pohľadu ako noty na papieri a čokoľvek mimo jej notovú osnovu je nebezpečné a ohrozujúce. Preto sa vyhýba „žltému svetu“. Jej bezpečný svet má pevné hranice a Viola si uvedomí, že ňou vytvorený „bezpečný svet“ je zároveň aj jej väzením.

Všetky filmy majú premiéru 7. september 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí, ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. Vo štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.