Filmové novinky v CINEMAX – 9. marec 2017

Pomaly sa blíži jar. V kinách však bude poriadne horúco s týmito šiestimi  filmovými novinkami.

Aj dvaja sú rodina (Demain tout commence)

Vo francúzskej komédii sa nám predstaví vynikajúci francúzsky komik Omar Sy (Asterix a Obelix: Misia klepoatra, X-Men: Budúca minulosť).

Samuel si užíva bezstarostný život až do chvíle, kým sa pred ním neobjaví Kristin – jedna z jeho krátkych známostí. V náručí má dieťa, ktoré je vraj Samuelove. Skôr ako prekvapený mladý muž stihne niečo spraviť, Kristin zmizne. Samuel sa ju snaží hľadať, no jeho snaha je neúspešná. A tak sa musí naučiť starať sa o dieťa, nájsť si prácu atď. Jeho rodičovské výchovy sú netradičné, avšak funguje im to. Až do dňa, kedy sa opäť neobjaví Kristin…

Kong: Ostrov lebiek (KONG: Skull Island)

Je rok 1973. Na výpravu na záhadný ostrov je vyslaný tím vojakov, vedcov, dobrodruhov… Samozrejme, že v expedícii nesmie chýbať ani zvedavá a šarmantná novinárka. Na tajomstvami opradenom ostrove žije gigantická gorila a prehistorické dravé tvory, ktoré na svojom ostrove netúžia po ľudskej spoločnosti…

VIAC:  Čo ak...?

Muž, ktorý zachránil Louvre (Illustre et Inconnu. Comment Jacques Jaujard a Sauvé le Louvre)

Nezvyčajný dokumentu rozpráva príbeh muža, ktorý zachránil umenie z Louvru pred nacistami. Vo filme sa spomínajú aj jedinečné a archívne záležitosti, ktoré sú známe len málokomu. Film bol ocenený cenou International Emmy Awards 2015 v kategórii dokumentárnych filmov. Nezvyčajnosť celého filmu podtrhuje to, že ide o animovaný dokument.

Hitchcock/Truffaut

Ako ďalšia novinka prichádza do kín dokument o kniha z roku 1966 – Hitchcock/Truffaut. Je to viac než len séria rozhovorov týchto dvoch významných režisérov.  Dokument je spojením archívnych záberov a rozhovor s aktuálne najlepšími filmovými tvorcami akými je napríklad Martin Scorsese (Vlk z Wall Street, Gangy New Yorku, Letec) či David Fincher (Sociálna sieť, Klub bitkárov).

Jackie

Táto dráma je o žene, ktorá zasiahla významne do amerických dejín. Jackie Kennedy sa po zvolení jej manžela za prezidenta stála jednou z najmladších prvých dám v histórii Ameriky. Bola ikonou – pre jej vrelosť, eleganciu a vyberaný vkus ju obdivovali ľudia po celom svete. Avšak jej život zasiahla osobná tragédia, ktorú musela Jackie pred očami celého národa zvládnuť.  Film je označovaný aj ako exkurzia do 60. rokov.

VIAC:  Čo ak...?

Špinavý kšeft (Un Petit Boulot)

Jacques márne hľadá prácu v malom mestečku. Navyše ho opúšťa aj priateľka, takže sa mu svet úplne rúca. Na konci so silami sa rozhodne prijať ponuku Gardota, miestneho mafiána, ktorý mu sľubuje, že na jeho dlhy zabudne, ak zabije jeho ženu. Jacques svoju časť dohody splní a nadšený Gardot postupne Jacquesovi prihráva ďalšie podobné kšefty. Veci sa z pohľadu Jacquesa neskomplikujú ani vtedy, keď sa zamiluje do policajtky Anity…

 

Všetky filmy majú premiéru 9.marca 2017. Nezabudnite sa zúčastniť našej pravidelnej súťaže o dva lístky do kina CINEMAX. Stačí ak nám na našom Facebooku napíšete do komentárov, na ktorý z filmov by ste radi šli. V štvrtok večer náhodne vyberieme výhercu, ktorý obdrží od CINEMAX dva vouchere.

Nasadenie niektorých filmových noviniek do programu je potrebne si overiť v programe kina vo vašom meste.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.