Filmy, ktoré si musíte pozrieť, aby ste boli v obraze pri Avengers: Endgame

Mali ste na pláne menší maratón a nestíhate prebehnúť celé MCU? Netreba zúfať, stačí si zapnúť len zopár vybraných titulov, aby ste sa pri Endgame nestratili. Začneme po poradí a zároveň možno trocha atypicky. Avengers: Endgame má slúžiť ako zakončenie Infinity ságy, a tak bolo by dobré vrátiť sa tam, kde sa to všetko začalo.

Iron Man

Neexistuje lepší film, ktorým by ste mohli započať tento menší maratón. Môžeme tu polemizovať o tom, aký malý má Iron Man význam po stránke znalostí pre Endgame, keďže o tomto čase sa celé MCU ešte len rozbiehalo a nikto ani netušil, aké rozmery naberie alebo kam sa až dostane, no o to viac je tento úvod dôležitejší. Necháva nás snívať a vracia nás na rané začiatky tejto impozantnej cesty. Končí sa nám jedna rozsiahla kapitola MCU, kde sa stretneme poslednýkrát s mnohými nami milovanými postavami a práve preto je symbolické pozretie Iron Mana priam povinnosťou.

The Avengers

Bezpochyby najrelevantnejší film, keď príde na udalosti pred prvým oficiálnym stretnutím s Thanosom. O tomto čase šialený Titán len ťahal za nitky a urobil z Lokiho svojho verného poskoka na zvestovanie skazy voči Zemi a zároveň nadobudnutie kameňov nekonečna. Hra sa ešte len rozbiehala, ale v stávke toho bolo už teraz veľa. Začala sa tu budovať chémia medzi prvými, resp. zakladajúcimi Avengermi, ktorí budú tvoriť gro v nadchádzajúcej Endgame.

Avengers: Age of Ultron

Pripomenutie si Age of Ultron nie je úplne zbytočné, ale okrem zdôraznenia sily kameňov nekonečna, novej dynamiky medzi jednotlivými Avengermi a aj prídavkami do zoskupenia najmocnejších ochrancov Zeme sa toho odohralo podstatne menej ako v prvom diele. Dospeli sme k zrodu Visiona, bola nastolená zápletka pre Civil War a šialený Titán aj naďalej vyčkával na ten správny moment, kedy zošle na Zem Q-Ship spolu so svojimi deťmi, Black Order.

Captain America: Civil War

Po stránke vzájomných vzťahov sa v MCU nenachádza podstatnejší titul. Tím bol rozvrátený, svet je na vážkach po udalostiach v Sokovii a naši hrdinovia sa musia rozhodnúť, ktorú stranu si zvolia. Ide možno o najviac vyzretý film v celom MCU, ktorý sa konečne zaoberá všetkými následkami po konaní Avengerov. Do tohto politického rozruchu sa po prvýkrát zapája aj Wakanda, vďaka čomu sme sa dočkali debutu Black Panthera na striebornom plátne, ale ukáže sa po prvýkrát aj Spidey. Nevraviac o tom, že následky tohto filmy pretrvávajú v MCU do dnešného dňa, a to aj v Endgame.

Avengers: Infinity War

A čo by to bol za zoznam, keby tu chýbala jedna z najväčších filmových udalostí minulého roku. Film natoľko masívny až musel byť rozdelený na 2 diely, je zhrnutím všetkého úsilia, ktoré bolo doteraz vyvinuté v MCU. Spája postavy, ktoré sa nikdy na striebornom plátne nevideli a vytvára takú dynamiku medzi osobami, o ktorej by sme si ani nepomysleli, že sa nám vôbec bude páčiť. Epické súboje, podmanivá vizuálna stránka, ale v prvom rade, oficiálny príchod a stret Thanosa s najmocnejšími hrdinami Zeme. Toto je finále. Toto je koniec. “We’re in the endgame now.”

Captain Marvel

Osoba, ktorá sa má stať najsilnejším a najzásadnejším Avengerom pri porazení Thanosa dozaista stojí za spoznanie, aj keď jej debutový live-action film práve nevyniká. Stotožňujeme sa so schopnosťami Carol Danversovej, a prečo by mala byť takou veľkou posilou pre zničených Avengerov(alebo to, čo z nich zostalo) a zároveň sa dozvedáme, ako sa stala esom v rukáve Nicka Furyho, či dokonca prostredníctvom potitulkovej scény, ako sa po prvýkrát stretla s Avengermi.

BONUS: Potitulkové scény filmov Thor: Ragnarok a Ant-Man and the Wasp

Prvá potitulková scéna z filmu Thor: Ragnarok sa odohráva iba minúty pred Avengers: Infinity War, kedy sledujeme, ako Thor spolu s pozostalými Asgarďanmi narazia na Thanosovu loď, zatiaľ čo potitulková scéna z Ant-Man and the Wasp sa odohráva počas udalostí Infinity War, kedy Scott Lang ostane uväznený v Quantum Realm a tým sa zrejme vyhne aj lusknutiu, avšak jeho tím taký šťastlivý nebol. V podstate, teraz som vám zhrnul obe scény, a tak ich už ani nepotrebujete vedieť. Koniec koncov, je to len bonus a navyše, môžete si ich nájsť aj na YouTube.

Film Avengers: Endgame zavíta do lokálnych kín 25.apríla 2019.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.