Flash: čo zatiaľ vieme o 6. sérii?

 Grant Gustin (Barry Allen/Flash) popisuje novú sériu ako “dospelejšiu“, má byť síce trocha temnejšia, no “stále je to Flash“. Čo sa bude diať? Pozor – článok obsahuje spoilery – a je ich dosť!

Poďme pekne po poriadku. Asi najdiskutovanejší je pred každou sériou “big bad”. Big bad, alebo ak chcete po slovensky hlavný záporák, bude v šiestej sérii (resp. iba v prvej polovici) Dr. Ramsey Rosso/Bloodwork. Záporáka bude hrať Sendhil Ramamurthy (Hrdinovia, Hrdinovia: Znovuzrodenie, New Amsterdam, Kráska a zviera), v traileri je to ten muž, ktorý stojí na cintoríne. Oficiálny popis hovorí o jeho postave ako o “briliantom doktorovi s vysokým IQ a poprednom expertovi na hematologickú onkológiu”. Dr. Rosso má byť bývalý kolega Caitlin Snow. S Caitlin sa opäť stretnú pri “nečakanej udalosti“. Neskôr sa ukáže, že Dr. Rosso chce vo svojej práci “popierať zákony prírody” a to ho stiahne na temné chodníčky. Možno ho to aj transformuje na komiksového Bloodworka, uvidíme.


Dr. Rosso po premene na Bloodworka

Podľa informácii z Comic-Conu bude vzťah Barryho a Dr. Rossa “unikátny“. Dr. Rosso bude vraj najhrozivejší protivník Flasha. Ako Flash, tak aj Rosso, budú čeliť niečomu hroznému, predtým ako vypukne kríza (rozumej crossover). Čomu bude čeliť Rosso nevedno, no čomu bude čeliť Barry je už známe. Grant Gustin uviedol, že na jeseň uvidíme, ako Flasha navštívi Monitor a oznámi mu, že vesmír je v ohrození a jediná cesta, ako ho možno zachrániť je tak, že sa Barry obetuje.

V šiestej sérii sa okrem tejto emocionálnej bomby budú musieť Barry, Iris a vlastne celý tím Flash popasovať so smútkom. Pre pripomenutie, na konci minulej sérii prišli o Noru a seriál nám zatiaľ neukázal, ako to hrdinovia zvládajú. Ich reakcie budú rozdielne, niekto sa vraj “ponorí do práce“.

Uvidíme aj, ako sa Killer Frost  bude snažiť “žiť život”, prezradila Danielle Panabaker. Herec Carlos Valdes sa vyjadril, že jeho postava – Cisco Ramon – sa bude učiť žiť nový život, bez schopností. A pamätáte si, že Iris má aj vlastnú prácu? Človek by aj zabudol, keďže v minulej sérii trávila veľa času v S.T.A.R Labs. Iris vedie noviny Central City Citizen. V šiestej sérii bude jej práca zohrávať väčšiu úlohu. A pribudnú tam aj noví zamestnanci.

Samostatná kapitola je otázka, koho si túto sériu zahrá Tom Cavanaugh. Herec, ktorý každú sériu stvárňuje nejakého Wellsa, resp. Wellsov. Ani tentokrát to nebude inak. Sám herec nového Wellsa popisuje ako “trocha dobrodružného, trocha hulváta”. Okrem Wellsa si zahrá aj postavu menom Pariah. Pariah je vedec, ktorého neortodoxné postupy sa dostanú do hľadáčika Anti-Monitora, ktorý zničí jeho planétu antihmotou. Pariah bude výsledkom “veľkého zvratu na konci Bloodworkovho prípadu” a mal by odštartovať crossover.


Niektorí Wellsovia, ktorých si Cavanaugh zahral

Prvá epizóda 6. série Flasha bude odvysielaná 08.10.2019.

Zdroj: screenrant.com, tvline.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.