Flashbacky 5.série seriálu Arrow zavítajú do Ruska!

Flasbacky poukazujúce na prežívanie Olivera Queena pred návratom do Starling City sa stali nepostrádateľnou súčasťou seriálu Arrow už od prvej série a v 5.sérii sa budú odohrávať v Rusku. Zatiaľ čo seriál pokračoval, tak s ním pokračovali zároveň aj scény spomienok, teda flashbacky Olivera Queena. Lian Yu, kde strávil prvé dve série a zároveň sa tam vrátil vo 4.sérii a Hong Kong, čo mu zabralo iba 3.sériu. Lokácie sa príliš nezmenili až na odbočku do Hong Kongu a 5.sériu, kedy Oliver zavíta do Ruska.

arrow-island

Flashbacky mali akúsi svoju úroveň po 3.sériu, zatiaľ čo v 4.sérii postrádajú hlbší význam (až na spríjemnenie návštevou postavy Constantine z rovnomenného už zrušeného seriálu). Dozaista je to veľká škoda, pretože flashbacky boli jednou z vecí, ktoré fakt budili lepší dojem z epizódy a stále poskytovali zaujímavé náhľady do Oliverovej minulosti, čo neplatí pre 4.sériu, keďže zaujímavých pasáži z minulosti sa tu nachádza strašne málo, tým pádom sa Flashbacky stávajú skôr otravnou záležitosťou. Výkonný producent Marc Guggenheim sa ku nim vyjadril nasledovne:

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

“Súčasťou príťažlivosti flashbackov – konkrétne prvé dva roky, ale ja si myslím, že prvé tri roky – je možnosť videnia rozdielu medzi Oliverom v súčasnosti a 5 rokov dozadu. Problém je, že tvoríme 5-ročný príbeh prostredníctvom flashbackov o tom Oliverovi, ktorého stretnete v pilotnej epizóde. Čím hlbšie idete do flashbackov, tak tým bližšie sa Oliver stáva tým týpkom, teda strácate ten element, ktorý robil flashbacky, tak zaujímavé, čo bola vlastne jeho rozdielnosť. To je niečo s čím sme zápasili tento rok.

Arrow-season-2-episode-15-recap

Výkonná producentka Wendy Mericle povedala, že potrebujú viac emocionálne a tématicky prepojené flashbacky s príbehovou líniou a zároveň povedala, že flashbacky 5.série skončia tam, kde sa prvá séria začína, čo môže zároveň aj znamenať koniec seriálu po 5.sérii, no samozrejme nie je to ešte isté. Jej vyjadrenie:

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

“Vieme kam smerujeme, teda táto séria bude ľahšia na zrealizovanie, pretože máme bod konca a odtiaľ pracujeme dozadu. Nechcem prezrádzať príliš veľa, ale je tu veľká pravdepodobnosť, že sa dozvieme ako sa Oliver dostal ku tetovaniu Bratva a ako sa naučil hovoriť po Rusky.”

bratvatattoo-170631

Čo definitívne naznačuje smer flashbackov 5.série a snáď nám budú poskytnuté také kvality ako pri prvých sériach.

Flashbacky, ktorej série seriálu Arrow máte najradšej?

View Results

Loading ... Loading ...

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

4 komentáre

 1. Avatar

  Celkovo seriál dosť klesol po 2. sérii a postráda hlbšiu emóciu nielen vo flashbackoch …. Prvé dve série som sa tešil na každú časť teraz už pozerám len tak zo zvyku a veľa od toho neočakávam ani v budúcnosti … ale nechajme sa prekvapiť človek nikdy nevie 🙂

  • UndeadRoy

   V tomto sa s tebou dozaista zhodujem, síce v 3.sérii sa našli ešte nejaké epizódy, ktoré ma svojim kvalitným obsahom prekvapili, príkladom je Public Enemy, či The Climb, ale Flashbacky napriek zmene lokácie išli dolu vodou a seriál taktiež sledujem už viacmenej iba zo zvyku, keďže sa po spomínaných prvých dvoch sériach stal mojou obľúbenou záležitosťou, no stále dúfam v nepravdepodobné zlepšenie v 5.sérii.

   • Avatar

    Áno niekedy sa objavili aj svetlé chvíľky. Epizódy, ktoré si z 3. série spomenul sa mi takisto páčili a napríklad aj v 4. sérii sa mi páčila myslím že to bola 9. epizóda keď postrelili Felicity a aj najnovšia časť mala niečo do seba. Nepáčilo sa mi však napríklad že nevyužili potenciál league of assassins a miesto toho väčšinu tretej série riešili vzťah Olivera a Felicity. Teraz je to podobne príde mi to také, že samotné postavy ako Green Arrow, Black Canary atď. odišli do úzadia a seriál rieši medziľudské vzťahy medzi nositeľmi masiek a vyvíja sa dosť zvláštnym smerom.

    • UndeadRoy

     League of Assassins mali naozaj veľký potenciál, ale využili ho iba minimálne. Pri prvých stretnutiach s protagonistmi budili veľké množstvo rešpektu, priam až strachu, zatiaľ čo v pokročilejšom štádiu 3.série a v 4.sérii ani nehovorím, sa z nich stala akási banda cvičených opíc, ktorá vôbec nepredstavuje hrozbu. Keď sa ohliadnem ku prvým zmienkam a náznakom League of Assassins, tak mi môj rešpekt ku nim príde teraz prehnaný, vzhľadom k ich aktuálnej podobe. Tie vzťahy mi prídu chvíľami až zbytočne prehnané. To ich vyhrocovanie a vážnosť, ktorá sa zakladala doslova na ničom. Niekedy mám taký pocit, že nepozerám Arrowa, ale nejakú indickú telenovelu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.