Fox pracuje na reboote Ligy výnimočných

Prvá Liga výnimočných (League of extraordinary gentlemen) sa veľmi nepodarila. Komiksovka s viktoriánskou štylizáciou a Seanom Connerym v hlavnej roli síce potenciál mala, ale doplatila na slabé efekty a nepodarený scenár. Komiksových fanúšikov zas sklamalo to, že film sa od svojej predlohy značne odlišoval. A možno aj preto sa štúdio Fox rozhodla Ligu rebootovať. Informoval o tom server Variety.

Reboot teda prichádza celkom skoro, ale dáva zmysel. Je rozumnejšie rebootovať filmy, ktoré nie sú dobré. Filmu by určite prospelo, aby sa viac držal predlohy od Alana Moorea. Filmy podľa jeho ďalších komiksov (Watchmen, V for Vendetta) boli oveľa lepšie prijaté. Komiks ponúka dostatok priestoru aj na pokračovania.

Liga výnimočných je vlastne tímom hrdinov z viktoriánskeho obdobia (napríklad Kapitán Nemo a Dr. Jeckyll/ Mr. Hyde). Sú to vlastne takí starosvetskí Avengeri. Je teda aj šanca, že po čase uvidíme aj spin-offy, ktoré sa budú venovať jednotlivým postavám podobným štýlom, ako to robí Marvel.

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.