Fox pripravuje film Kitty Pryde s Timom Millerom!

Jedna šokujúca správa za druhou a spoločnosť 21th Century Fox nezastavuje prípravu filmov ani počas procesu odkupovania väčšiny akcií spoločnosťou Disney. Práve preto tu teraz sedíme a hovoríme o sólovom filme postavy Kitty Pryde. Aj napriek tomu, že Fox podpísali zmluvu s Disney, stále netreba zabúdať, že v priebehu transakcie(ktorá má trvať 12 – 18 mesiacov) firma stále funguje, a tak aj naďalej pokračuje s prípravou nových projektov, medzi ktorými sa nachádza práve aj Kitty Pryde, o ktorý sa o tomto čase stará režisér Deadpoola, Tim Miller.

Nerád kazím akékoľvek nádeje fanúšikom, avšak pri tomto projekte treba byť realistický, keďže je to jeden z x-ďalších projektov, ktoré sú v štádiu prípravy a vzhľadom na práve prebiehajúcu transakciu tieto projekty sa vôbec nemusia dostať do štádia produkcie. Po ukončení transakcie Disney môže všetky tieto projekty zmietnuť zo stola a my sa už nikdy nemusíme dostať ku filmom, ktoré Fox momentálne pripravuje. Avšak filmu Kitty Pryde hrá v prospech jeden veľmi dôležitý faktor. Superhrdinky v hlavných rolách sa tešili v poslednej dobe veľkej obľube ako sme si to mohli všimnúť napríklad u Wonder Woman, a tak by Kitty Pryde mohla na trhu obstáť bez akýchkoľvek zaváhaní, no momentálne to je ešte len hudba budúcnosti.

Ku tomu je navyše veľmi nepravdepodobné, že by sa film mohol dostať do fáze produkcie už čoskoro, pretože Miller momentálne produkuje film pre Paramount Pictures – Sonic The Hedgehog(áno, presne ten Sonic) a taktiež má na starosti nového Terminátora, ktorého premiéra je ustanovená na rok 2019. Vo všeobecnosti, mimo Millerovej účasti nie je známe, či má film vyhliadnutých nejakých scenáristov alebo ďalších členov štábu a nieto ešte hercov. No už keď sme pri nich, tak si môžeme pripomenúť fakt, že najaktuálnejším predstaviteľom postavy Kitty Pryde, resp. Shadowcat je Ellen Page, ktorú sme videli po prvýkrát vo filme X-Men: The Last Stand a po druhýkrát v novej trilógii, a to konkrétne v diele Days of the Future Past.

“Nesčítaným” stále zrejme dlžím menší opis postavy Kitty Pryde, no tak v skratke spomeniem, že Pryde, ktorá za roky svojej existencie stihla existovať pod rôznymi aliasmi ako napríklad Shadowcat, Ariel či Sprite, sa prostredníctvom svojich schopností dokáže stať nehmotným predmetom, resp. dokáže prechádzať cez steny a navyše je schopná rozrušovať elektromagnetické polia a dokonca aj levitovať, no stále som spomenul iba za hrsť jej schopností a alternatívnych využití, ktoré boli pre potreby filmov neraz rozšírené. Snáď sa v priebehu nasledujúcich mesiacov na tento projekt nezanevrie a my sa skôr či neskôr dozvieme, či sa môžeme tešiť na ďalší sólový film so superhrdinkou ako hlavnou postavou. Zatiaľ nám neostáva nič iné než len čakať.

Zdroj: collider.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.