Game of Thrones Spin-off : Všetky novinky, o ktorých musíte vedieť

Koniec Game of Thrones sa možno blíži v nachádzajúcej 8.sérií, ale HBO s Westerosom ešte neskončilo. Uvažuje sa o spustení viac ako 5tich spin-off seriálov, pričom jeden z nich už oficiálne dostal zelenú na pilotný diel. Pod taktovkou Jane Goldmanovej, nás zatiaľ nemenná show zavedie hlbšie do minulosti sveta Game of Thrones a poodhalí niekoľko z najväčších neznámych.

Dej spin-offu Game of Thrones

Spinoff nieje priamo prequelom ku Game of Thrones, ale dej bude nastavený ešte pred udalosťami zo známych sérií, ktoré sa konajú počas mýtického Veku Hrdinov.

HBO oficiálne vypustilo len stručné zhrnutie, čo by sme mali od spinoffu očakávať:

„…Prebiehajúc tisícky rokov pred udalosťami Game of Thrones, séria zaznamenáva svetový pôvod Zlatého veku hrdinov do svojej najtemnejšej hodiny. Len jedna vec je istá: od strašných tajomstiev histórie Westerosu po skutočný pôvod bielych chodcov, tajomstvá Východu až po legendy Starkov … to nie je príbeh, o ktorom si myslíme, že poznáme.“

Čo znamená to „pôjde o pilotný diel“

Jane Goldman dostala objednávky na pilotný diel, ale to ešte neznamená zelenú pre celú sériu. V podstate sa HBO s Goldmanovou dohodli na scenári pre jednu epizódu. Len v prípade, že sa osvedčí a prinesie pozitívne ohlasy, nakúpi HBO plnú sériu pre Game of Thrones spinoff.

Producenti Game of Thrones spinoff

Ak sa zo spinoffu stane seriál, Jane Goldmanová zaujme postavenie ako jeden z jeho producentov, popri tvorcovi A Song of Ice and Fire, Georgovi R.R. Martinovi. Goldmanová je známa svojou spoluprácou s Matthewom Vaughnom na filmoch Kick-Ass, X-Men a sérii Kingsman. Rovnako napísala scenáre pre film Žena v čiernom a Dom pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Ku Goldmanovej a R.R.Martinovi sa v tvorbe spinoffu pridajú aj Vince Gerardis a Daniel Zelman.

Aký bude mať spinoff Game of Thrones názov?

Do teraz nie je žiaden oficiálny názov pre Game of Thrones spinoff. Je však možné, že si prípadná séria ponechá označenie Game of Thrones a pridá podtitul. Ten môže znieť napríklad ako, Game of Thrones: Vek Hrdinov, Zlatý Vek, prípadne Dlhá noc (ten preferuje R.R.Martin). Zároveň je tu možnosť, že spinoff sa nebude úzko spájať s názvom Game of Thrones, nakoľko to je titul prvej knihy – Pieseň ľadu a ohňa a odvoláva sa priamo na politické dianie v ríši.

Kedy bude mať spinoff premiéru?

Za predpokladu, že sa dočkáme spinoffu Game of Thrones, ako série, stále si na premiéru počkáme ešte niekoľko rokov. Finálna, ôsma séria seriálu sa bude vysielať na jar v roku 2019. A teda tá najskoršia možnosť, kedy by sme mohli vidieť spinoff Game of Thrones, by bola v roku 2020. Rozpočet na spinoff nebude taký vysoký ako na posledné série Game of Thrones, ale stále sa očakáva, že bude celkom veľký. Bezpečnejšie bude predpokladať, že sa premiéry dočkáme najskôr v priebehu roku 2021.

Koľko bude mať spinoff Game of Thrones epizód?

Prvé série Game of Thrones majú každá desať epizód a je pravdepodobné, že spinoff séria sa bude uberať podobným smerom. Spinoff nemá základ v knižnej predlohe, takže nikto nevie momentálne garantovať, že príbehu, ktorý nám Goldmanová a Martin pripravujú, postačí na dej desiatich epizód.

Vráti sa niekto z pôvodných hercov?

Keďže sa spinoff odohráva tisícky rokov pred hlavnými udalosťami z Game of Thrones, je veľmi ťažké si predstaviť, že by sa objavil niekto z pôvodných hercov. Ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy. Očakáva sa, že postavy, napríklad ako Deti lesov a Bieli chodci by sa mohli objaviť. Herci, ktorí ich stvárnili majú najväčšiu šancu sa v novej sérií objaviť. Hlavné postavy Game of Thrones majú minimálnu šancu ukázať sa v spinoffe.

Kto je obsadený do príbehov nového Westerosu?

Jediná osoba, ktorá bola obsadená do tohto spinoffu je Naomi Watts, ktorú ste mohli vidieť napríklad vo filmoch, ako King Kong, The Impossible či Birdman. Jediná rodina, ktorá bola spomenutá v oficiálnom zhrnutí deja, bola rodina Starkov. Mohli by sme sa vsadiť, že Bran Staviteľ (zakladateľ rodu Starkov) bude mať určitú úlohu. Ďalší, ktorí boli dôležitý vo Veku Hrdinov boli Durran Godsgrief – Kráľ Búrok, Sivý Kráľ zo Železných ostrovov a Lann Chytrý (od ktorého si rod Lannisterov nárokuje na svoje dedičstvo). Vyhlásenie tak isto zmieňuje „záhady Východu“, ktoré napovedajú, že sa tu môžu objaviť aj postavy, ktoré sa ešte majú v Game of Thrones objaviť, ako napríklad Asshai, či Yi Ti.

Kedy sa objaví trailer k spinoff Game of Thrones?

V takomto skorom štádiu je možné, že trailer sa objaví o rok, ak nie dlhšie. Aj potom je však pravdepodobné, že prvý trailer bude v skutočnosti poskladaný, už z existujúcich filmových záberov a grafík, ktoré majú napovedať divákom, o čom bude nová séria. Trailer bude ako len dôkaz o začatí nového projektu, ako skutočný záber, pripojený k finále Game of Thrones. Využije príležitosť upozorniť na spinoff, nakoľko sa čaká veľká sledovanosť divákov.

Existuje už oficiálny plagát k spinoffu Game of Thrones?

Plagát a logo bude isto vydané predtým, ako sa dočkáme traileru. Ale takáto forma propagácie bude skôr viazaná na koniec finálnej série Game of Thrones. Môže sa však objaviť skôr, ak príde k nejakému neočakávanému vývoju, napríklad pilotný diel spinoffu bude skutočne predchádzať celej sérií, alebo príde k obsadeniu konkrétnych postáv.

Detaily k ostatným spinoffom Game of Thrones

Okrem spinoffu od Jane Goldmanovej, vznikli pôvodne štyri spinoffy k Game of Thrones. Tie majú na starosti spisovatelia, ako Max Borenstein (Kong: Ostrov Lebiek), Brian Helgeland (L.A. Prísne tajné), Carly Wray (Westworld) a Bryan Cogman (Game of Thrones). Jeden z týchto projektov nateraz HBO pozastavilo a ostatné tri sú momentálne vo fáze vývoja. Na spinoffoch nepracujú pôvodní producenti Game of Thrones, David Benioff a D.B.Weiss.

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.