George R.R. Martin pracuje na novom seriáli pre HBO

HBO už pomaly hľadá náhradu za končiaci seriál Game of Thrones, ktorý sa o rok a pol dočká svojej poslednej série. Pred niekoľkými mesiacmi bolo oznámené, že spoločnosť HBO začala uvažovať o seriáli podľa románu Who Fears Death. Teraz môžeme potvrdiť, že spoločnosť HBO uzavrela dohodu a na seriáli sa pracuje.

Seriál je adaptácia sci-fi/fantasy románu Nnediho Okorafa, ktorý vyšiel v roku 2010. Román sa odohráva v post-apokalyptickej budúcnosti v Sudáne, kde Nuruovia so svetlou pokožkou utláčajú Okekekov s tmavou kožou, čo vedie k rozdeleniu spoločnosti podľa tónu pleti. Protagonistka Onyesonwu je potomok Okeke ženy, ktorá bola sexuálne napadnutá Nuruom a tak sa vydáva zabiť svojho otca čarodejníka Daiba svojou novo nadobudnutou čarodejníckou mocou.

Podľa portálu Deadline na projekt dohliada Michael Lambard, ktorý dohliadal aj na GoT, keď bol ešte seriál len vo výrobe. O produkciu sa postará George R.R. Martin. Seriál by sa mal na obrazovkách objaviť v sezóne 2018/2019.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.