Godzilla v kinách bojuje s hrôzostrašnými mýtickými tvormi

Pred niekoľkými rokmi ohrozovala legendárna Godzilla na plátnach kín ľudskú populáciu. Teraz sa vracia, aby ju zachránila. Z hlbín Zeme totiž povstalo niekoľko ďalších príšer, ktoré chcú planétu ovládnuť. Podarí sa Godzille zvíťaziť a zachrániť civilizáciu? Odpoveď ponúkne film Godzilla II: Kráľ monštier, ktorý prichádza vo štvrtok 30. mája 2019 do slovenských kín a ukáže súboje doteraz nevídaných rozmerov.

Nový príbeh sleduje hrdinské úsilie členov kryptozoologickej agentúry Monarch odraziť útok gigantických tvorov, ktoré boli donedávna považované za mýty. Obrovskej motýlej Mothre, vtáčiemu Rodanovi, ale aj úhlavnému nepriateľovi v podobe trojhlavého Kráľa Ghidoraha sa budú musieť postaviť za pomoci Godzilly. Akokoľvek nepravdepodobne to znie, práve známe monštrum môže pomôcť zachrániť ľudské obyvateľstvo.

V hlavných úlohách veľkofilmu o Godzille sa objavia Millie Bobby Brown (seriál Stranger Things), Vera Farmiga (V zajatí démonov), Kyle Chandler (Nočná hra), Charles Dance (seriál Hra o tróny), alebo Sally Hawkins a Ken Watanabe, ktorí sa objavili aj v prvom „godzillom“ filme z roku 2014. Pokračovanie režíroval Michael Dougherty, ktorý zaujal hororovou komédiou Halloweenska noc (Trick ‘r Treat) či vianočným hororom Krampus: Choď do čerta (Krampus). Príležitosť režírovať veľkofilm monštruóznych rozmerov si nenechal ujsť, pretože podobné diela považuje za dôležité. „Pri týchto filmoch chrúmete pukance, ale pritom sú plné metafor. Hoci sa témy počas rokov zmenili, všetky nám zanechávajú rovnaké upozornenie: ak sa budeme príliš vzpierať prírode, vzoprie sa príroda nám,“ hovorí.

Snímku Godzilla II: Kráľ monštier uvidíte v slovenských kinách v 2D, 3D aj IMAX® 3D verzii. Do kinodistribúcie ju uvádza spoločnosť Continental film.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.