Hack/Slash: Menej známy komiks sa dostane na televízne obrazovky

Hororové komiksy Hack/Slash sú pre českých a slovenských čitateľov takmer úplne neznáme a tak skôr než začneme s nejakými bližšími informáciami o seriáli najprv predstavíme komiks.

Názov: Hack/Slash
Vydavateľ: Devil´s Due Publishing, Image Comics
Žáner: Horor (Final Girl Horror)
Počet dielov: Práve prebieha 3. sezóna (doposiaľ 5 dielov) – 1. sezóna (32 dielov),  2. sezóna (25 dielov) – 2004-2015…
Tvorcovský tím: Tim Seeley (scenár), Emily Stone (kresba), Courtney Via (farba a tuš)…

HackSlash

Príbeh:
Hlavnou postavou tejto komiksovej série je Cassie Hack, mladé dievča, ktoré sa rozhodlo bojovať proti monštrám známym ako ,,Slashers” (,,Rozparovači”), ktorí lovia a zabíjajú mladých teenagerov. Cassie sa počas bojov spolčí s ,,Vladom”, s ktorým bojuje proti stále mocnejším nepriateľom.

Postavy:
Cassie Hack: Atraktívna, vnútorne silná, nebojácna a výbušna žena, ktorá v sebe našla odvahu potlačiť svoj vlastný strach.

Vlad: Veľký, svalnatý a mocný muž neustále nosiaci plynovú masku (bez ktorej nemôže dýchať), ktorý proti Slasherom bojuje dvoma obrovskými mačetami. Vlad je trochu záhadnou postavou, pretože čitateľ nevie ako skutočne vyzerá ani odkiaľ vlastne prišiel. O jeho minulosti je známe len toľko, že jeho adoptívny otec (mäsiar) ho našiel v smetnom koši odkiaľ ho z ľútosti vybral a vychoval. Jeho vzťah ku Cassie nie je nijako romantický, ide tu skôr o akýsi prejav otcovského inštinktu. Vlad je proste správny parťák s výbornými bojovými skúsenosťami a strategickým myslením (hoci je trochu naivný) akého si na prežitie v tomto nehostinnom prostredí môžete priať.

Vedľajšie postavy:
V komiksoch Hack/Slash sa vyskytuje úplné minimum vedľajších postáv (dej je zameraný na boj Cassie a Vlada so Slashermi). Zaujímavosťou je, že v komiksoch sa vyskytuje aj niekoľko popkultúrne známych postáv: (napr.) Chucky (z filmu Chucky), Plecháč, Strašiak a Lev (Čarodejník z krajiny Oz).

Seriálová adaptácia:
Ak ste sklamaní, že sme vám neprezradili aspoň nejaké základné dejové obraty, vedzte, že to má svoje opodstatnenie. Pred niekoľkými dňami bola totiž oznámená seriálová adaptácia komiksu Hack/Slash. Túto informáciu nám poskytol web hollywoodreporter.com, ktorý uvádza, že televízna spoločnosť Relativity Television odkúpila autorské práva na komiks Hack/Slash a bude pracovať na jeho spracovaní na televízne obrazovky.

Filmová verzia tohto komiksu bola zvažovaná už dlhšie obdobie, ale žiadne štúdio sa akosi nevedelo odhodlať ku kúpe práv. Avšak po seriálovom úspechu Walking Dead Fear of Walking Dead je tento ťah viac než len logický.

Nič čo sa týka obsadenia, réžie, scenáristov ani nikoho z tvorcovského tímu ešte nie je oznámené (dokonca ani nepoznáme rok plánovaného vydania). Odhadom by sme však mohli určiť jeden z rokov 2017 alebo 2018.

Plánmi Relativity Television môže ešte otriasť úspech/neúspech marvelovskej Jessicy Jones, ktorú uvidíme na Netflixe v novembri. Žánrovo ide o archetyp podobný, (avšak nie rovnaký) a tak ešte nemôžme s úplnou určitosťou potvrdiť začiatok produkcie.

Zaujal vás tento komiks? Prečítate si ho? Pozerali by ste seriál? 

Svoje názory nám napíšte do komentárov 🙂

Matej Trnovec

Matej Trnovec
Zarytý fanúšik komiksov, hltač všetkých dobrých filmov. Začínajúci herec a amatérsky režisér, ktorý si myslí, že komiks (vo filmových či knižných verziách) má v sebe nielen čaro, ale aj veľmi silnú a hlbokú nosnú myšlienku. Rád poradím s hocičím hocikomu...

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.