Hans Zimmer zloží soundtrack pre film X-Men: Dark Phoenix!

Veru, Hans sa dlho nezdržal v nečinnosti v rámci komiksových filmov a po dvojročnej pauze sa vracia, aby vypomohol s hudobnou zložkou filmu X-Men: Dark Phoenix. Meno Hans Zimmer by mal správne poznať aj každý laik v soundtrackovom odvetví. Predsa len, ide o jedného z najpopulárnejších a zároveň najlepších skladateľov filmovej hudby súčasnosti. A tak Vám možno neunikla správa, že dva roky dozadu, krátko po premiére filmu Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti, sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v biznise s komiksovými snímkami.

Spočiatku išlo o veľmi neočakávanú správu a už keď sa s tým ľudia začali stotožňovať, bol to práve Zimmer, ktorý sa s tým nedokázal stotožniť a s postupom času vo viacerých rozhovoroch spomenul, že návrat ku komiksovým filmom naozaj zvažuje. A pozrime sa na to. Píše sa rok 2018 a Zimmer sa už stihol upísať na vytvorenie oficiálneho soundtracku k filmu X-Men: Dark Phoenix. Síce z tých všetkých blížiacich sa komiksových titulov je Dark Phoenix tým najmenej populárnym, obzvlášť po priemernej Apokalypse, avšak Zimmerov príchod môže byť pre film veľmi priaznivý. Informácia o tom, že Zimmer napíše hudbu pre tento film, vypadla z Evana Petersa (predstaviteľ Quicksilvera), ktorý sa o tom rozhovoril v HappySadConfused podcaste na Sundance festivale:

Simon (Kinberg – pozn. redaktora) to celé zrežíroval a prišiel veľmi pripravený, veľmi profesionálne naladený. Na pľaci bola úplne iná energia a všetko pracovalo ako hodinové ručičky. Bol to bezproblémový proces. Každý z nás bol trocha viac vyrovnaný, takže išlo o uspokojivú a ľahkú skúsenosť. Myslím si, že tento film bude úžasný. Hans Zimmer dotvára k filmu soundtrack, i keď nie som si istý, či som to mohol povedať. Simon sa obklopil s neuveriteľnými osobnosťami a pozná tento svet lepšie ako ktokoľvek iný, a práve preto bolo tak zábavné sledovať ho, ako sa pohybuje vo svojom živle a zároveň ako smeruje všetkých tým istým smerom. Mal som zaňho radosť a myslím si, že to bude skvelé.

Evan Peters ako Quicksilver

Film X-Men: Dark Phoenix zavíta do lokálnych kín 1.novembra 2018.

Zdroj: collider.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.