Hans Zimmer zloží soundtrack pre film X-Men: Dark Phoenix!

Veru, Hans sa dlho nezdržal v nečinnosti v rámci komiksových filmov a po dvojročnej pauze sa vracia, aby vypomohol s hudobnou zložkou filmu X-Men: Dark Phoenix. Meno Hans Zimmer by mal správne poznať aj každý laik v soundtrackovom odvetví. Predsa len, ide o jedného z najpopulárnejších a zároveň najlepších skladateľov filmovej hudby súčasnosti. A tak Vám možno neunikla správa, že dva roky dozadu, krátko po premiére filmu Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti, sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v biznise s komiksovými snímkami.

Spočiatku išlo o veľmi neočakávanú správu a už keď sa s tým ľudia začali stotožňovať, bol to práve Zimmer, ktorý sa s tým nedokázal stotožniť a s postupom času vo viacerých rozhovoroch spomenul, že návrat ku komiksovým filmom naozaj zvažuje. A pozrime sa na to. Píše sa rok 2018 a Zimmer sa už stihol upísať na vytvorenie oficiálneho soundtracku k filmu X-Men: Dark Phoenix. Síce z tých všetkých blížiacich sa komiksových titulov je Dark Phoenix tým najmenej populárnym, obzvlášť po priemernej Apokalypse, avšak Zimmerov príchod môže byť pre film veľmi priaznivý. Informácia o tom, že Zimmer napíše hudbu pre tento film, vypadla z Evana Petersa (predstaviteľ Quicksilvera), ktorý sa o tom rozhovoril v HappySadConfused podcaste na Sundance festivale:

Simon (Kinberg – pozn. redaktora) to celé zrežíroval a prišiel veľmi pripravený, veľmi profesionálne naladený. Na pľaci bola úplne iná energia a všetko pracovalo ako hodinové ručičky. Bol to bezproblémový proces. Každý z nás bol trocha viac vyrovnaný, takže išlo o uspokojivú a ľahkú skúsenosť. Myslím si, že tento film bude úžasný. Hans Zimmer dotvára k filmu soundtrack, i keď nie som si istý, či som to mohol povedať. Simon sa obklopil s neuveriteľnými osobnosťami a pozná tento svet lepšie ako ktokoľvek iný, a práve preto bolo tak zábavné sledovať ho, ako sa pohybuje vo svojom živle a zároveň ako smeruje všetkých tým istým smerom. Mal som zaňho radosť a myslím si, že to bude skvelé.

Evan Peters ako Quicksilver

Film X-Men: Dark Phoenix zavíta do lokálnych kín 1.novembra 2018.

Zdroj: collider.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.