Hlava Marvel TV vysvetľuje spojenie medzi Defendermi a snímkami z MCU

Už od roku 2015 sa medzi fanúšikmi šíri otázka, či sa niekedy dočkáme priameho spojenia snímkov z MCU a seriálov z Marvel TV. Túto otázku vysvetľuje Jeph Loeb. Jeph Loeb je hlavou Marvel TV a stará sa o seriály z dielne Marvelu. V roku 2015 vyšla prvá séria pozitívne prijatého Daredevila z produkcie Netflixu a už tam sme si mohli všimnúť odkazy na snímky z MCU, napríklad titulok novín New York Bulletin.

No bezpochyby sa tam ocitlo viacero easter eggov, ktoré odkazujú na dejovú líniu filmov. A spolu s blížiacou sa Infinity War sú otázky typu “uvidíme niekedy Defenderov bojovať po boku Avengerov?” na dennom poriadku, pričom odpovedí sa nám dostáva iba vo veľmi malom množstve. A tak sa Jeph Loeb snaží aspoň mierne uspokojiť fanúšikov prostredníctvom menších náznakov alebo vysvetlení. Pričom nedávno riešil otázku, či seriály s motívom superhrdinov nezačínajú byť náhodou únavné:

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Neviem, či by si sa pýtal túto otázku, keby sme boli nejaká zdravotná, právna alebo policajná show. Myslím, že dôvod prečo vyhrávame nad konkurenčnými hrdinami, je že sa držíme pri zemi. Vždy sme hovorili, že je tu piaty Defender a tým je New York.

A keď došlo na otázku, či je filmový a seriálový vesmír prepojený, tak Loeb sa nenechal zatlačiť do rohu:

Snažíš sa ma dotlačiť k výroku ‘Hashtag, všetko je prepojené’. Pokiaľ to príbeh bude vyžadovať, tak sa prirodzene budeme snažiť, aby sa ich cesty skrížili.

Loeb ďalej pokračoval vo vysvetľovaní, že na “ústredí Marvelu” neustále rozoberajú, akým spôsobom sa budú postavy vyvíjať ďalej a kam to všetko bude smerovať, no zároveň spomenul, že sa filmom nedokáže vyhýbať, keďže ako fanúšik má sklon k tomu, aby vedel, čo sa v nich deje. A aj keď nebolo nič špecifické vyslovené, tak máme nádej, že pri výbere správnej predlohy, resp. komiksu sa môžeme dočkať toho vysnívaného prepojenia vesmírov.

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.