Hranú verziu Death Note bude režírovať Adam Wingard

Warner Bros už dlhšiu dobu pracujú na filmovej adaptácií populárneho Japonského anime/mangy Death Note. Podľa THR bude film režírovať Adam Wingard (You’re Next), potom ako dokončí film The Woods.

Death Note, pre tých ktorý ho nepoznajú, je originálny Japonský komiks napísaný pánom Tsunami Ohba, nakreslený Takeshim Oabatom. Rozpráva príbeh geniálneho teenagera, Light Yagami, ktorý objavil zápisník so schopnosťou zabiť každého, koho meno doň napíše. Samozrejme, predtým musí aspoň vidieť tvár toho človeka. Rozhodne sa, že tento zápisník bude používať na vyčistenie sveta od zla.

Death Note je príbeh na štýl mačky a myši – točiaci sa okolo Lighta a detektívov, ktorý sa ho snažia zastaviť v zabíjaní. Death Note je zápisník boha Ryuka, ktorý sa už nudil a preto dovolil Lightovi aby zápisník získal. Mix bezútešného humoru a krimi bolo to, čo z tohto anime urobilo skvelý materiál pre film.

death-note-manga-anime-live-action-movie

Film budú produkovať Dan Lin a Roy Lee (The Ring, The Grudge), spolu s Jasonom Hoffsom (Edge of Tomorrow)Masi Oka (Hiro z Hrdinov). Death Note bude samozrejme americká verzia originálu a keďže väčšina producentov je známa prenášaním japonskej populárnej kultúry do Hollywoodu, nemusia originál až tak sprzniť.

Death Note, sa už raz pokúšali spracovať na hraný film, ale žiadnym hodnotným Holywoodskym štúdiom. Je ešte príliš skoro hovoriť či táto verzia od WB uspokojí fanúšikov ale talenty, ktoré sa na nej podieľajú dokážu natočiť kvalitný film.

Zdroj: screenrant.com

EricThorwaldson

Avatar

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.