Hviezdna Brána našla scenáristov

Napriek úctyhodným zárobkom, až 71 miliónov dolárov v USA, Hviezdna Brána režiséra Rolanda Emmericha nebola nikdy považovaná za kasový trhák. Napriek tomu si film dokázal vytvoriť oddanú fanúšikovskú základňu, ktorá sa rozširovala vďaka úspešným TV seriálom z minulých rokov, ako napríklad Stargate SG-1 alebo Stargate Atlantis.

Po mnohé roky, Emmerich a producent Dean Devlin prejavovali svoj záujem o návrat k Hviezdnej Bráne. Ich plán sa postupne vyvíjal. Najprv chceli natočiť pokračovanie pôvodného filmu z roku 1994. Teraz, keď je Emmerich opäť na scéne, chce natočiť remake jeho pôvodnej práce. Máme novú informácie o tom, kto mu pomôže s návratom na veľké plátno po odmlke dlhej 20 rokov.

Podľa THR, Nicolas Wright a James A. Woods napíšu reboot Stargate, Devlin sa opäť vracia ako producent. Tento pár sú relatívni nováčikovia ale výrazne spolupracovali s Emmerichom na vývoji filmu Deň nezávislosti 2. A práve ich scenár bol dôvodom, ktorý presvedčil štúdio FOX na schválenie filmu.

Stargate-Kurt-Russell-James-Spader

Fakt, že Emmerich oživuje svoju spoluprácu v tíme s Wrightom a Woodsom môže predpovedať aj pokračovanie Dňa nezávislosti 2. Ale remake Stargate je oveľa náročnejšia záležitosť. Prvý film vytvoril celý vesmír, ktorý sa stále rozširoval. Perspektíva znovupoužitia toho istého materiálu bude nevyhnutne viesť k porovnávaniu. To znamená, že nová Hviezdna Brána si musí získať srdcia nových fanúšikov a uspokojiť tých, ktorí vyrástli na origináli.

Koniec koncov, rozhodnutie Emmericha a Devlina oživiť celú Stargate kontinuitu sa javí ako rozumné. Najmä ak berieme do úvahy, že remake môže znamenať, že ich pôvodná vízia sa konečne dostane na plátna kín. Teraz, keď sa dáva dokopy jadro tímu, možno sa remake Hviezdnej Brány konečne posunie v pred. Samozrejme, ďalšia otázka ktorá vŕta v hlave mnohým je, kto nahradí pôvodnú hviezdu Kurta Russela a Jamesa Spadera.

Koho by ste radi videli v remaku? Tešíte sa na novú Hviezdnu Bránu?

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.