Inhumans dostali konečne seriál, ale aj niečo navyše!

Po tých všetkých sólo filmoch nových postáv a aj “tímoviek”, sa oči divákov upreli na dlho zvažovaných Inhumans, no tentokrát to neostane iba pri zvažovaní celovečerného filmu alebo seriálu, pretože ľady sa dali do pohybu. V posledných rokoch Marvel a jeho univerzum MCU(Marvel Cinematic Universe) rozkvitá a vyvíja sa míľovými krokmi o čom vravia aj nemalé zárobky a obrovská základňa fanúšikov, ktorí každým dňom pribúdajú. Samozrejme, že v popularite prevažujú najmä celovečerné snímky ako napríklad najnovší film z MCU Doctor Strange, ktorý sa dočkal kladnej odozvy a môže sa tešiť aj z pekného finančného úspechu. No na druhej strane tu máme väčších bojovníkov, ktorí si museli svoju popularitu budovať oveľa dlhšie, čím samozrejme narážam na nezávislé seriálové adaptácie rôznych postáv.

Prvým serióznym seriálom boli Agents Of Shield z produkcie ABC so začiatkom v roku 2013 a práve spoločnosť ABC sa postará o produkciu seriálu Inhumans. Nečakajte žiaden Netflix, pretože tí majú dosť práce s Iron Fistom a Defendermi, no v ABC majú jednu ruku voľnú, keďže zastavili produkciu seriálu Agent Carter, a tak sa púšťajú do dlho očakávanej adaptácie série komiksov Inhumans. Predpokladám, že ste sa s týmto názvom už stretli a v podstate je dôvodom Vášho čítania tohto článku, ale v prípade, že je Vám názov Inhumans relatívne neznámy, tak Vám poskytnem rýchle zasvätenie. Inhumans je fiktívna rasa bytostí vytvorených prostredníctvom komiksov Marvelu a už z názvu môžete dedukovať, že nebudú to len tak obyčajné bytosti. Komiks bol vedený na štýl “tímovky”, teda niečo na spôsob Guardians Of The Galaxy, ktorí sa ukazovali najmä ako tím, no jednotlivé postavy nedostali veľa priestoru vo forme osobitných sérií. Protagonisti komiksovej série Inhumans sa delia na viacero rás a generácii, ale s tým by ste už mali počítať, keďže sa jedná o seriózne Sci-Fi.

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

Boj o celovečerný film alebo aspoň seriálovú verziu, bol zvádzaný niekoľko rokov, ale až teraz sa dospelo k finálnemu riešeniu, ktorým je (ako bolo vyššie spomínané) práve seriálová verzia z produkcie ABC a 1.séria bude obsahovať 8 epizód, zatiaľ čo prvé dve epizódy budú odvysielané, resp. budú mať premiéru v kinách, kvôli svojmu IMAX formátu. Či sa premiéra uskutoční aj v lokálnych kinách, tak to je doposiaľ neznáme, ale vieme akurát to, že premiéra v zahraničných kinách je ustanovená na 4.septembra 2017, čomu budú samozrejme nasledovať ďalšie epizódy na kanále ABC. A k tejto záležitosti sa vyjadrila aj hlava ABC/Marvel televízie Ben Sherwood:

Myslíme si, že je to výhra pre každého – výhra pre Imax, výhra pre Marvel, výhra pre ABC Studios a je to zároveň výhrou pre ABC, kvôli odštartovaniu seriálu takouto inovatívnou cestou, čo im zabezpečí určitú pozornosť.

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Tešíte sa na seriálovú adaptáciu komiksovej série Inhumans? Keby boli prvé dve epizódy uvedené aj v našich kinách, tak mali by ste záujem o zhliadnutie?

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.