UPDATE: James Gunn o písaní scenáru

Dnes tu pre vás mám dve nové správy z príprav filmu Guardians of the Galaxy 2. Prvá sa nesie v jemne sexuálnom podtóne a ta druhá vážne zamrzí.

UPDATE: Marvel nakoniec rozhodol! James Gunn informoval prostredníctvom Twitteru, že rasu Sneepers nakoniec bude môcť v pripravovanom filme Guardians of Galaxy vol. 2 použiť. Na konci dodal, že máme jeho film pozorne sledovať aby nám táto rasa neunikla.

guardians-of-the-galaxy-2-logo-slice-600x200

James Gunn je v súčasnej dobe patrónom Marvel Cosmic Universe a plne pracuje na svojom druhom filme Guardians of the Galaxy. Vesmír v komiksových predlohách Marvelu je plný rôznych tvorov, príšer či humanoidných rás. Avšak vo filmovom universe je to opäť trošku zložitejšie. Áno, tušíte správne opäť tu vo veľkom úradujú filmové práva. Ako iste viete Marvel nemá práva na všetky vesmírne bytosti či rasy. Dôkazom toho je napríklad rasa Chitauri, ktorá bola vytvorená priamo pre potreby filmu Avengers. V kuloároch sa hovorilo o tom, že útok na New York mala pôvodne previesť rasa Skrull-ov, tá však patrí do balíčku k Fantastic 4 ktorých práva vlastní FOX Studios. Podobne to je s rasou Badoon ktorú chcel Gunn použiť už v prvom filme Guardians of the Galaxy.

skrull
rasa SKRULL
chitauri
rasa CHITAURI
Badoon
rasa BADOON

.

.

.

.

.

.

.

.

Vráťme sa však k dnešnej novinke. Gunn chcel použiť na pozadí príbehu vesmírnu rasu Sneepers ktorá sa prvý krát objavila v roku 1964. Tento nápad bol však zamietnutý pre veľmi zvláštny dôvod.

Sneepers
Sneepers – zaujímavosťou tejto rasy je že samičkam sa vyvinuli tri prsia

 

Gunn sa vyjadril:

„Ak je to čo i len trošku možné, rád pri písaní scenára používam mená postáv priamo z komiksu. Pozeranie filmu sa potom pre dlhoročných fanúšikov Marvel-u stáva omnoho zábavnejším. Postavy ako Kraglin, The Broker, Bereet, a Garthan Saal sa všetky objavili v komiksoch, hoci niekedy vo veľmi rôznych inkarnáciách. Každé meno ktoré hodlám použiť musím poslať na schválenie do právneho oddelenia Marvel-u. Naozaj sa snažím pri budovaní tohto Marvel vesmíru, mať všetko čo sa deje na pozadí príbehu právne v poriadku. Je to zakaždým prúser, keď nemôžem použiť nejaké meno kvôli tomu, že práva naň vlastný FOX alebo SONY či HASBRO alebo ktokoľvek iný. Ale dnes som dostal úplne nový dôvod prečo nemôžem použiť vesmírnu rasu známu ako ‘Sneepers’.“

Dôvodom teda je, že v islandskom jazyku pomenovanie ‘Sneepers’ znamená KLITORIS.

clit

Ďalšia správa nepoteší skalných fanúšikov. James Gunn sa totiž opäť vyjadril že vo filme Guardians of the Galaxy 2 neuvidíme fanúšikmi milovanú „ľudskú raketu“ a.k.a. Richard Rider NOVAPre zaujímavosť, Nova bol súčastou prvého scenára pre Guardians of the Galaxy ale po príchode Jamesa Gunna šiel Nova cez palubu.

Fanúšikovia kládli Gunnovi prostredníctvom Twitteru otázku či existuje možnosť že by Nova mohol byť novým členom týmu, načo Gunn odpovedal:

„Búdu mať nového člena týmu, ale niekoho kto nie je Nova.“

Popravde nič ešte nieje stratené, Marvel si naučil svojich ľudí držať jazyk za zubami. Koniec koncov bol to ten istý Gunn ktorý na otázku ohľadne účasti Thanos-a v prvom filme taktiež odpovedal NIE a nakoniec sme sa šialeného titána dočkali v plnej kráse.

GOG-TEAM

V každom prípade vieme že dostaneme nového člena do partie. Čo si myslíte, kto by mohol byť novým členom tímu (okrem Richarda) v najbližšej Marvelovskej vesmírnej opere?

IntrOvert

IntrOvert
*Tvorivý tvor vytvorený s tvorivou potrebou tvoriť tvorivé*

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

2 komentáre

  1. Avatar

    Chitauri vytvořil Mark Millar a Bryan Hitch pro komiks The Ultimates v roce 2002, pro film byl pouze upraven jejich vzhled a schopnosti.

    • IntrOvert

      Máš pravdu Chitauri sa skutočne prvý krát objavili v komikse “The Ultimates #08” v novembri 2002. Ďakujem za tvoj postreh! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.