James Gunn nebude režírovať Guardians of the Galaxy Vol.3

Ide snáď o najviac šokujúcu správu posledných dní. James Gunn už nedostane príležitosť zakončiť trilógiu superhrdinov, ktorá ho tak veľmi preslávila. Aby sme to mali hneď preč zo stola, tak ide o skutočne absurdné “vyhodenie”, ktoré značne vzbudzuje dojem, s akým sme sa v poslednej dobe stretávali s #MeToo hnutím, avšak v oveľa malichernejšej miere. Veď môžete sa v tom utvrdiť aj sami.

Z “tábora” spoločnosti Walt Disney, konkrétne od Alana Horna, prišlo veľmi jednoznačné vyjadrenie, ktoré hovorí o skončení ich profesionálneho pomeru:

Urážlivé postoje a vyhlásenia, ktoré boli objavené na Jamesovom twitteri sa nedajú ubrániť a nie sú v súlade s hodnotami našej spoločnosti, zapríčinili ukončenie nášho profesionálneho pomeru s ním.

Samozrejme, netrvalo to dlho a Gunn sa na vlnu kontroverzie obrátil so svojou odpoveďou:

Veľa ľudí, ktorí sledujú moju kariéru, vedia, že keď som začínal, prezentoval som sa ako provokatér, ktorý točí filmy a hovorí poburujúce a tabu vtipy. Ako som o tom už veľakrát verejne diskutoval, zatiaľ čo som sa vyvíjal ako osoba, zároveň sa vyvíjala aj moja tvorba a humor. Tým sa nesnažím povedať, že som lepší, akurát veľmi, veľmi odlišnejší od tej osoby, ktorou som pred niekoľkými rokmi bol. Dnes sa snažím zabaliť moju tvorbu viac v láske a spojení. Moje dni, kedy som hovoril niečo šokujúce len preto, aby som z ľudí vymámil nejakú reakciu, sú už dávno za mnou.

V minulosti som sa ľuďom ospravedlňoval za humor, ktorý im mohol ublížiť. Skutočne ma to mrzelo a každé moje ospravedlnenie som myslel vážne a úprimne. A pre záznam, keď som napísal tieto vtipy, neplánoval som sa v nich vyžívať večne. Viem, že je to zvláštne a vopred jasné vyhlásenie, ale aj tak to spomeniem,” pokračuje Gunn.

Pokiaľ by Vás zaujímalo, o aké tweety išlo, tak nižšie Vám prikladám niekoľko ukážok, o ktorých zozbieranie sa už stihla postarať nejaká veľmi “zaujatá” osoba. No v skratke, James v minulosti (niektoré z týchto tweetov sú staré aj viac ako 10 rokov) rád uplatňoval rôzne aspekty čierneho humoru, vrátane sexuálnych podkategórií, ktoré Disney zrejme rozčarovali najviac.

O tomto čase fanúšikovia už aj diskutujú o tom, kto by mal Gunna nahradiť a veľa prstov momentálne ukazuje na Taika Waititiho, režiséra filmu Thor: Ragnarok, ktorý má k humoru a štýlu prevedenia Strážcov snáď najbližšie. Ďalšou otázkou na obzore je, či tento akt nejak neovplyvní “dátum vydania” Vol.3, ktorý ešte nie je presne ustanovený, no momentálne sa hovorí o roku 2020. Bude sa niečo posúvať? To sa zatiaľ nevie, no s postupom času by sme sa mali dozvedať všetky potrebné informácie.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.