James Gunn nebude režírovať Guardians of the Galaxy Vol.3

Ide snáď o najviac šokujúcu správu posledných dní. James Gunn už nedostane príležitosť zakončiť trilógiu superhrdinov, ktorá ho tak veľmi preslávila. Aby sme to mali hneď preč zo stola, tak ide o skutočne absurdné “vyhodenie”, ktoré značne vzbudzuje dojem, s akým sme sa v poslednej dobe stretávali s #MeToo hnutím, avšak v oveľa malichernejšej miere. Veď môžete sa v tom utvrdiť aj sami.

Z “tábora” spoločnosti Walt Disney, konkrétne od Alana Horna, prišlo veľmi jednoznačné vyjadrenie, ktoré hovorí o skončení ich profesionálneho pomeru:

Urážlivé postoje a vyhlásenia, ktoré boli objavené na Jamesovom twitteri sa nedajú ubrániť a nie sú v súlade s hodnotami našej spoločnosti, zapríčinili ukončenie nášho profesionálneho pomeru s ním.

Samozrejme, netrvalo to dlho a Gunn sa na vlnu kontroverzie obrátil so svojou odpoveďou:

Veľa ľudí, ktorí sledujú moju kariéru, vedia, že keď som začínal, prezentoval som sa ako provokatér, ktorý točí filmy a hovorí poburujúce a tabu vtipy. Ako som o tom už veľakrát verejne diskutoval, zatiaľ čo som sa vyvíjal ako osoba, zároveň sa vyvíjala aj moja tvorba a humor. Tým sa nesnažím povedať, že som lepší, akurát veľmi, veľmi odlišnejší od tej osoby, ktorou som pred niekoľkými rokmi bol. Dnes sa snažím zabaliť moju tvorbu viac v láske a spojení. Moje dni, kedy som hovoril niečo šokujúce len preto, aby som z ľudí vymámil nejakú reakciu, sú už dávno za mnou.

V minulosti som sa ľuďom ospravedlňoval za humor, ktorý im mohol ublížiť. Skutočne ma to mrzelo a každé moje ospravedlnenie som myslel vážne a úprimne. A pre záznam, keď som napísal tieto vtipy, neplánoval som sa v nich vyžívať večne. Viem, že je to zvláštne a vopred jasné vyhlásenie, ale aj tak to spomeniem,” pokračuje Gunn.

Pokiaľ by Vás zaujímalo, o aké tweety išlo, tak nižšie Vám prikladám niekoľko ukážok, o ktorých zozbieranie sa už stihla postarať nejaká veľmi “zaujatá” osoba. No v skratke, James v minulosti (niektoré z týchto tweetov sú staré aj viac ako 10 rokov) rád uplatňoval rôzne aspekty čierneho humoru, vrátane sexuálnych podkategórií, ktoré Disney zrejme rozčarovali najviac.

O tomto čase fanúšikovia už aj diskutujú o tom, kto by mal Gunna nahradiť a veľa prstov momentálne ukazuje na Taika Waititiho, režiséra filmu Thor: Ragnarok, ktorý má k humoru a štýlu prevedenia Strážcov snáď najbližšie. Ďalšou otázkou na obzore je, či tento akt nejak neovplyvní “dátum vydania” Vol.3, ktorý ešte nie je presne ustanovený, no momentálne sa hovorí o roku 2020. Bude sa niečo posúvať? To sa zatiaľ nevie, no s postupom času by sme sa mali dozvedať všetky potrebné informácie.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.