James Gunn sa vracia na post režiséra Strážcov Galaxie Vol.3

Správa, o ktorej si všetci mysleli, že ostane iba úbohou fantáziou, sa napokon stala pravdou, pretože James Gunn, predsa len, dokončí svoju trilógiu Strážcov Galaxie. Mnohí z nás už ani nedúfali, ale o to viac potešila novinka o návrate otca a tvorcu tejto veľmi obľúbenej série, ktorá odhalila úplne novú a neprebádanú stranu MCU. Skvelý humor, neuveriteľné dávky nostalgie(vďaka nadmieru podarenému výberu soundtrackov) a najmä nápaditá akcia so zaujímavou chémiou medzi jednotlivými vyvrheľmi, z ktorých sa nakoniec stala rodina.

Toto všetko nám priniesli doposiaľ vydané diely, a aj keď sequel trocha zaostával a pošramotil si svoju povesť miestami priam núteným humorom, táto séria je stále jedným z najsvetlejších bodov Marveláckeho univerza, a práve preto si niektorí z nás ani nedokázali predstaviť, že by sa mal do takto rozbehnutej vesmírnej lode pridať nový kapitán a nie veľkolepo, ale svojsky zakončiť príbeh tejto nepravdepodobnej famílie, ako sa to doposiaľ darilo Gunnovi.

Hovorilo sa o hneď niekoľkých potenciálnych kandidátoch, schopných udržať tento kolektív pokope a zároveň tomu dodať ten šmrnc, ktorým doteraz oplývali obe filmy, kde padli mená, ako Edgar Wright(Scott Pilgrim Vs. World, Hot Fuzz), Taika Waititi(Thor: Ragnarok, What We Do In The Shadows) a ďalší. Všetko to boli nádejné mená, avšak musíme voči sebe ostať úprimní a priznať si, že tá pachuť skeptického zmýšľania tam aj naďalej ostávala. A takmer rok po tom, čo bol Gunn vyhodený, je aj naspäť na palube a mimo to, že sa zachoval jeho scenár, sa teda zachová aj jeho pozícia režiséra. Najzaujímavejšie na tom je snáď to, že Gunn bol údajne opätovne najatý celé mesiace dozadu a až teraz sa Disney rozhodlo vyjsť s touto informáciou na povrch.

Jedna z prvých vecí, ktorá by Vám mohla zísť na um, je to, že ako sa teraz veci budú mať, keď Gunn má momentálne na rukách ďalší obrovský blockbuster, čím nie je nič iné ako Suicide Squad 2. Ten má totižto vyjsť 5.augusta 2021 a vzhľadom na to, že si vyžaduje Gunnovu maximálnu pozornosť, dá sa očakávať, že zakončenia trilógie Strážcov Galaxie sa až tak skoro nedočkáme. Vol.3 malo byť pôvodne vydané v roku 2020, no potom prišla všetka tá kontroverzia a časové posuny, z čoho sa nakoniec vyvodilo odsunutie na dobu neurčitú. A tak sa netreba čudovať, keď Vol.3 bude vydané až dobrých 5-6 rokov po premiére svojho predchodcu. Našťastie, teraz aspoň vieme, ako sa veci majú a séria sa zakončí s tými osobami, s ktorými aj započala.

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.