Je Cable nový Wolverine?

Deadpool 2, narozdiel od prvého dielu, pridal do svojho filmového vesmíru niekoľko nových postáv, ako je Juggernaut alebo Domino, avšak filmový debut zažil aj Cable, ktorý sa v budúcnosti stane Wolverinom? Herec Josh Brolin už dávno presvedčil fanúšikov, že práve on by mohol byť novým Batmanom alebo Wolverinom, čo si aj diváci naozaj žiadali. Fox im teda možno splnil jedno želanie, ktoré priviedlo nového Wolverina z budúcnosti späť na filmovú scénu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt wolverine

V jednom z komiksov je Cable skutočne Wolverine z budúcnosti. Stalo sa tak v Ultimate Universe, ktoré ovplyvnilo udalosti dokonca aj v Marvel filmovom vesmíre. Cable už iba zriedka používa svoje pazúry, no namiesto toho využíva znalosti a schopnosti z budúcnosti, aby zabil mutanta, ktorý neskôr zničí svet. Aj takýmto jednoduchým spôsobom by sa dala nahradiť dejová línia Cablea vo filme Deadpool 2, čo je dôkazom, že je to v skutočnosti možné.

Súvisiaci obrázok

Cable vo filme nevyužíva všetky svoje schopnosti a je dokonca príliš slabý na to, aby bol pravým Cableom z komiksu. Áno, tvorcovia filmu môžu postavy upravovať tak, aby do príbehu čo najviac zapadli, no tento fakt iba nenápadne podporuje teóriu, že Cable nie je Cable. Jeho výška v komiksoch presahuje dva metre, zatiaľ čo výška Josha Brolina sa približuje Wolverinovej skutočnej výške v komiksoch, ktorá je približne 165 centimetrov.

Súvisiaci obrázok

Cable má označenie Omega, čo znamená, že je jedným z najsilnejších mutantov vôbec. Má psychické schopnosti, ktoré mu umožňujú čítať a ovplyvňovať mysle po celom svete, dokáže nahliadnuť do budúcnosti alebo meniť gravitáciu okolo seba. Jeho oko mu taktiež umožňuje rozpoznávať mutantov a ich schopnosti. Hlavne však jeho kovová časť tela robí Cablea takmer neporaziteľným, takže verzia vo filme nie je ani z polovice pravý Cable.

Súvisiaci obrázok

Ak spojíme všetky tieto skutočnosti, môžme povedať, že Cable sa správal ako Wolverine, ktorý však stratil dôveru vo svoje schopnosti a radšej spolupracuje s technickým pokrokom. K Wolverinovi zatiaľ nie je priradený nový herec, ktorý by ho stvárnil v budúcom pokračovaní sveta X-Menov. Táto teória však nie je nikým potvrdená, a tak môže byť Cable naozaj iba slabšia verzia upravená do filmu. Avšak verzia Wolverina z budúcnosti je s komiksom až príliš podobná.

                                                                                                                                                                                            zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.